هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نورقلی پور مطرح کرد:

ضرورت تدوین بسته‌های حمایتی برای بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت و بانک مرکزی باید از طریق ارائه بسته‌های حمایتی با نرخ سود پایین از بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط حمایت و پشتیبانی کرده و از تعطیلی آنها جلوگیری کنند.
دوشنبه 22 بهمن 1397 ساعت 09:18
ضرورت تدوین بسته‌های حمایتی برای بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت و بانک مرکزی باید از طریق ارائه بسته‌های حمایتی با نرخ سود پایین از بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط حمایت و پشتیبانی کرده و از تعطیلی آنها جلوگیری کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201702106333006052.jpg ضرورت,تدوین,بسته‌های,حمایتی,برای,بنگاه‌های,اقتصادی,کوچک,و,متوسط Icana

رامین نورقلی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نقش بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط (SME)در توسعه اقتصاد، گفت: صنایع کوچک توان بالایی در اشتغالزایی دارند از سوی دیگر اشتغالزایی در بنگاه‌های کوچک نسبت به صنایع بزرگ به سرمایه کمتری نیاز دارد.

صنایع کوچک

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی افزود: نحوه عرضه محصولات به بازار یکی از مشکلاتی است که بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند از سوی دیگر از آنجا که این صنایع توان مالی کمی دارند همواره در نوسانات ارزی برای تامین مواد اولیه و تجهیزات با سختی روبه ‌رو می شوند.

ورشکستگی بنگاه‌های کوچک و متوسط؛ بیکاری گسترده

وی تصریح کرد: ورشکستگی بنگاه‌های کوچک و متوسط، پیامدهایی مانند بیکاری گسترده و به تبع آن سایر مشکلات اقتصادی و اجتماعی را در پی دارد. متاسفانه در ماه‌های اخیر به دلیل نوسانات شدید ارزی و ناتوانی در تامین مواد اولیه بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط به تعطیلی کشیده شده است.

ضرورت در نظر گرفتن بسته‌های حمایتی با نرخ سود پایین برای بنگاه‌های اقتصادی کوچک

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: دولت و بانک مرکزی باید از طریق ارائه بسته‌های حمایتی با نرخ سودپایین از بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط حمایت و پشتیبانی کرده و از تعطیلی آنها جلوگیری کنند اگرچه طی دو سال گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت با رویکرد حمایت از این بنگاه‌ها و به منظور رونق تولید، بسته‌های حمایتی برای آنها در نظر گرفته اما نیاز است این اقدامات گسترده‌تر شود.

باید با تسهیل روابط و طراحی کانال‌هایی زمینه تامین مواد اولیه موردنیاز این بنگاه‌ها فراهم شود چراکه بخش قابل توجهی از مواد اولیه موردنیاز این بنگاه ها وارداتی یا قطعاتCKD است

پرداخت سوبسید راهی برای نجات بنگاه‌های اقتصادی کوچک از ورشکستگی

وی با بیان اینکه با پرداخت سوبسید به بنگاه‌های اقتصادی کوچک می‌توان از آنها حمایت کرد، خاطرنشان کرد: باید با تسهیل روابط و طراحی کانال‌هایی زمینه تامین مواد اولیه موردنیاز این بنگاه‌ها فراهم شود چراکه بخش قابل توجهی از مواد اولیه موردنیاز این بنگاه ها وارداتی یا قطعاتCKD است. در حال حاضر  تامین مواد اولیه دغدغه اصلی این بنگاه‌ها پس از افزایش نرخ ارز و محدودیت واردات، است که باید برای این مشکل تدبیری اندیشیده شود در غیر این صورت احتمال تعطیلی این بنگاه ها روز به روز افزایش پیدا می کند. البته توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که در حال حاضر دولت در واردات کالا و تامین ارز با محدودیت‌هایی رو به رو است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازاریابی یکی دیگر از نقاط ضعف بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط است، یادآور شد: چگونگی عرضه کالا یا محصولات همیشه یکی از نقاط ضعف این بنگاه ها بوده است بنابراین باید شرایطی فراهم شود تا این بنگاه‌ها به حضور در بازار تشویق شوند برای رفع این مشکل باید زمینه ارتباط میان بنگاه های کوچک و صنایع مادر فراهم شود چراکه از یک سو این بنگاه ها می‌توانند به صورت مستقیم کالای تولیدی خود را به بازار عرضه کنند و از سوی دیگر مواد اولیه موردنیاز صنایع مادر از طریق بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط تامین می شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000