هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لطفی:

برای مبارزه با اعتیاد ابتدا باید زیرساخت های اشتغال را فراهم کرد

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: معتادین به دلیل ناتوانی در تامین هزینه و اداره زندگی خود و عبور از هنجارهای خانوادگی به مرور زمان منزوی می‌شوند. این موضوع علت اصلی کاهش فاصله اعتیاد تا کارتن‌خوابی می‌شود.
سه‌شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 08:10
برای مبارزه با اعتیاد ابتدا باید زیرساخت های اشتغال را فراهم کرد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: معتادین به دلیل ناتوانی در تامین هزینه و اداره زندگی خود و عبور از هنجارهای خانوادگی به مرور زمان منزوی می‌شوند. این موضوع علت اصلی کاهش فاصله اعتیاد تا کارتن‌خوابی می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201701102718120505.jpg برای,مبارزه,با,اعتیاد,ابتدا,باید,زیرساخت,های,اشتغال,را,فراهم,کرد Icana

حسن لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص  کاهش فاصله اعتیاد تا کارتن‌خوابی گفت: متاسفانه یکی از مشکلات ما در حوزه آسیب‌های اجتماعی نبود متولی خاص جهت رسیدگی و ساماندهی معضلات جامعه است.

نماینده مردم رزن در مجلس دهم، افزود: عدم توجه کافی به مشکلات روحی و روانی در خانواده‌ها و اقشار مختلف جامعه و همچنین فقر، بیکاری و عوارض ناشی از آنها باعث افزایش گرایش جوانان به سمت مواد مخدر شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: معتادین به دلیل ناتوانی در تامین هزینه و اداره زندگی خود و عبور از هنجارهای خانوادگی  به مرور زمان طرد می‌شوند، در گذشته اعتیاد در خانواده‌ها امری نهفته بود اما امروزه معتادان به سرعت جایگاه خود را در خانواده  و جامعه از دست می‌دهد و خود را سربار جامعه و خانواده دیده و منزوی می‌شوند. این موضوع علت اصلی کاهش فاصله اعتیاد به مصرف مواد مخدر تا کارتن‌خوابی می‌شود.  

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: برای مبارزه با اعتیاد باید از روشهای علمی آزموده شده در جهان استفاده کنیم . لازم است نحوه برخورد و مبارزه کشورهای توسعه یافته با معضل اعتیاد را بررسی و در صورت لزوم در کشور بومی‌سازی و اجرایی کنیم.

لطفی بیان کرد: به عقیده بنده برای مبارزه با اعتیاد ابتدا باید زیرساخت های اشتغال را در کشور فراهم کرده و سپس افکار عمومی را در راستای حمایت از معتادان تحت عنوان یک بیمار نه مجرم آماده کنیم. از طرفی باید ورود مواد مخدر به کشور نیز کنترل شود چرا که ایران در همسایگی یکی از بزرگترین تولید کننده‌های مواد مخدر در جهان قرار دارد.

بیشتر بخوانید: 

ضرورت افزایش سطح آگاهی جامعه برای پیشگیری از اعتیاد

نماینده مردم رزن در مجلس دهم، با بیان اینکه باید فرزندان ما در برابر آسیب‌های اجتماعی واکسینه شوند گفت: هنوز مددکار اجتماعی در مدارس نداریم تا کودکان در معرض آسیب شناسایی شوند. از طرفی باید سطح آگاهی را در جامعه از طریق آموزش در مدارس به دانش آموزان، در دانشگاه‌ها به دانشجویان و از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما به خانواده‌ها افزایش دهیم.

گفتنی است حمیدرضا شمسی معاونت توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران، در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که50 درصد از معتادان کشور قبل از اینکه سن مصرف مواد مخدرشان به 5 سال برسد کارتن خواب می‌شود./

پایان پیام  

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000