هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحتی:

نگرانی برای کسانی که به دنبال فرصت مطالعاتی هستند وجود ندارد

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: از مسئولان وزارت علوم انتظار داریم با رویکردی جلو بروند که افرادی که اولویت فرصت مطالعاتی و شرایط مهمتری برای رفتن به این فضای مطالعاتی دارند بتوانند از این فرصت استفاده کنند تا در این قضیه بی‌عدالتی و تبعیض صورت نگیرد.
سه‌شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 11:46
نگرانی برای کسانی که به دنبال فرصت مطالعاتی هستند وجود ندارد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: از مسئولان وزارت علوم انتظار داریم با رویکردی جلو بروند که افرادی که اولویت فرصت مطالعاتی و شرایط مهمتری برای رفتن به این فضای مطالعاتی دارند بتوانند از این فرصت استفاده کنند تا در این قضیه بی‌عدالتی و تبعیض صورت نگیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201711105948399313.jpg نگرانی,برای,کسانی,که,به,دنبال,فرصت,مطالعاتی,هستند,وجود,ندارد Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به هزینه‌های بالای فرصت مطالعاتی با توجه به گرانی ارز گفت: یکی از دغدغه‌های دانشجویان، فرصت مطالعاتی است چراکه با بالارفتن نرخ ارز دچار مشکل شدند به دنبال آن نظارت بر شیوه‌نامه فرصت مطالعاتی ضروری است.

مسئولان وزارت علوم با رویکردی جلو بروند که افرادی و شرایط مهمتری برای رفتن به فضای مطالعاتی دارند بتوانند از این فرصت استفاده کنند تا در این قضیه بی‌عدالتی و تبعیض صورت نگیرد

وضعیت بودجه‌ای وزارت علوم تغییر کرده است

نماینده مردم قائنات در مجلس افزود: وضعیت بودجه‌ای وزارت علوم تغییر کرده یعنی به شکلی نیست که هر پیشنهادی را که وزارت علوم به دولت بدهد، سازمان برنامه و بودجه دقیقا مانند آن پیشنهاد را مصوب کند و به مجلس بیاورد. زمانی که به دنبال کاهش هزینه‌ها در وزارتخانه هستند طبیعتا بر روی فاکتورهای مختلف بودجه‌ای آنها تاثیر دارد و یکی از آنها بحث فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان است و تاثیرش را نیز گذاشته و نگرانی دانشجویان و اساتید را برای فرصت مطالعاتی که در گذشته یا استفاده کردند و یا می‌خواهند استفاده کنند ایجاد کرده است.

وزارت علوم فرصت مطالعاتی را از افراد واجد شرایط نگرفته است

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: البته این روند با توجه به شرایط بودجه‌ای وزارت علوم به روال گذشته نخواهد بود اما به نحوی هم نیست که وزارت علوم فرصت‌های مطالعاتی را از افراد واجد شرایط گرفته باشد اما در کل یک مقداری مدیریت بیشتر و روش‌مندتر شده است یعنی ضرورت  فرصت‌های مطالعاتی را که ویژگی‌های خاص خود را داشته باشد از سوی دفتر مطالعاتی تایید می‌شود و بر اساس آن هزینه می‌شود تا دانشجویی که می‌خواهد استفاده کند، بتواند برای فرصت مطالعاتی به خارج از کشور برود.

مسئولان وزارت علوم با رویکردی جلو بروند که در قضیه فرصت مطالعاتی بی‌عدالتی صورت نگیرد

جای نگرانی برای متقاضیان فرصت مطالعاتی نیست

وی افزود: نشستی که در کمیسیون با مسئولان وزارت علوم داشتیم، گزارشات و نگرانی‌‌ها در این زمینه مطرح شد. اما دیدیم که خیلی جای نگرانی برای کسانی که اهل فرصت مطالعاتی هستند و برای این کار از گذشته برنامه‌ریزی کرده و یا در نوبت هستند و یا حتی مطالب خود را برای سال 98 ارائه کردند، نخواهد بود؛ اگرچه به شیوه قبل آن آزادی و راحتی هم نیست چراکه به هر حال یک فضای بودجه‌ای انقباضی بر این قضیه مستولی است و وزارتخانه باید این قضیه را مدیریت کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خاطر نشان کرد: انتظاری که از مسئولان وزارت علوم داریم البته بعد از اینکه به شکل بودجه قانونی کشور درآمد و ابلاغ شد، این است که واقعا با رویکردی جلو بروند که افرادی که اولویت فرصت مطالعاتی دارند و شرایط مهمتری برای رفتن به این فضای مطالعاتی دارند بتوانند از این فرصت استفاده کنند تا در این قضیه بی‌عدالتی و تبعیض صورت نگیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000