هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابوترابی:

دولت فرانسه بر هیچ یک از اصول دموکراسی و حقوق بشری پایبند نیست

سرویس سیاسی
رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی می گوید:متاسفانه دولت فرانسه هیچ کدام از  مسائل حقوق بشری، خواسته های حقوقی جلیقه زردها و مواردی که طبق قواعد حقوق بشر قواعد بین‌المللی است، را رعایت نکرده است.
سه‌شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 17:01
دولت فرانسه بر هیچ یک از اصول دموکراسی و حقوق بشری پایبند نیست رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی می گوید:متاسفانه دولت فرانسه هیچ کدام از  مسائل حقوق بشری، خواسته های حقوقی جلیقه زردها و مواردی که طبق قواعد حقوق بشر قواعد بین‌المللی است، را رعایت نکرده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201812106908932912.jpg دولت,فرانسه,بر,هیچ,یک,از,اصول,دموکراسی,و,حقوق,بشری,پایبند,نیست Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره  به ادامه اعتراضات خیابانی و خیزش جلیقه زردها در فرانسه،گفت:متاسفانه شاهد هستیم که دولت فرانسه موارد حقوق بشری در مورد خواسته های مردم ،اصول دموکراسی و خواسته های جلیقه زردها را رعایت نمی کند.

بیشتر بخوانید:

 

عضوفراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه فرانسه در حال حاضر عکس ادعای خود عمل می کند،مطرح کرد:فرانسه مدعی مهد دموکراسی و آزادی اعتراضات مردمی است، اما در هفته‌های اخیر برخورد دولت فرانسه با اعتراضات نسبتی با این شعار نداشته است.

نماینده مردم نجف آباد،تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای حوزه مدیترانه بویژه فرانسه حامی نظام سرمایه داری هستند،مطرح کرد:اعتراضات در این کشور اگرچه در ابتدا با مخالفت با افزایش مالیات سوخت شروع شد؛ولی با گسترش دامنه اعتراضات مشخص شد مطالبه مردم به بالا بودن هزینه عمومی و مشکلات معیشتی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه دادستانی فرانسه استفاده از برخی تسلیحات در برخورد با معترضان را مجاز خوانده است،تاکید کرد:پلیس فرانسه از برخی تسلیحات که  برای مقابله با اعتراضات مردمی و درگیری‌های شهری طراحی شده‌اند،استفاده می کند که باعث از بین رفتن اعضای بدن،از جمله باعث نابینا شدن برخی از معترضین شده است.

وی با بیان اینکه فرانسه مدعی مهد دموکراسی و حقوق بشر است،مطرح کرد: متاسفانه دولت فرانسه هیچکدام از  مسائل حقوق بشر و خواسته های حقوقی جلیقه زردها و مواردی که طبق قواعد حقوق بشر قواعد بین‌المللی است، را رعایت نکرده است. آنها خواسته های به حقی دارند و خواهان برقراری عدالت هستند و همچنین برای مبارزه با نظام سرمایه داری به پا خاسته اند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه البته خواسته عدالت و مبارزه با نظام سرمایه داری را باید تمامی کشورهای دنیا داشته باشند، مطرح کرد: باید در کشور ما هم قوانینی وضع کنیم که  خواسته قشر مستضعف را دریابد؛کشورهای جهان از جمله کشور ما باید به مستضعفین بیشتر توجه کنند؛مکرون باید قوانین حقوق بشری را رعایت کند.

ابوترابی در پایان با بیان اینکه نسبت به برخورد پلیس و دولت فرانسه با جلیقه زردها انتقاد دارم،چراکه قوانین حقوق بشررا رعایت نمی کند،تاکید کرد: به عنوان رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی،از دولت فرانسه می خواهم که به دموکراسی عمل کرده و با مردم با خشونت برخورد نکند؛حقوق مردم را که  خواسته های به حقی هستند را کاملا اجابت کند؛ با رافت و با رعایت مسائل حقوق بشری با آنها برخورد کند.

به گزارش خانه ملت؛در حالی که جنبش اعتراضی به اوضاع اقتصادی فرانسه و سیاست‌ های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه زردها در سیزدهمین شنبه سیاه به برگزاری تجمعات خود ادامه داده اند، خبرگزاری ها اعلام کردند که دست یکی از جلیقه زردهای معترض در شهر پاریس پایتخت فرانسه هم اکنون و حین برگزاری اعتراضات مردمی در این شهر بر اثر اصابت نارنجک قطع شد.

در سیزدهمین شنبه اعتراضات در  فرانسه، درگیری‌های زیادی میان پلیس و معترضان رخ داده است. یکی از جلیقه‌زردها از ناحیه دست به سختی مجروح شده و تصاویر او که با دست پاره شده در حال فریاد زدن است، در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها منتشر شده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000