سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی با انتقاد از اجرایی نشدن قوانین مرتبط با مدارس:

دولت به مدارس فشار می‌آورد

سرویس فرهنگی
عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید هیچ منطقی فشار بودجه‌ای بر مدارس را تایید نمی‌کند و هنوز برای ما این معما حل نشده که علت فشار دولت به مدارس چیست.
شنبه 27 بهمن 1397 ساعت 08:39
دولت به مدارس فشار می‌آورد عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید هیچ منطقی فشار بودجه‌ای بر مدارس را تایید نمی‌کند و هنوز برای ما این معما حل نشده که علت فشار دولت به مدارس چیست. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105228525463.jpg دولت,به,مدارس,فشار,می‌آورد Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از بی‌توجهی دولت به مصوبات مجلس گفت: متاسفانه دولت به قانون عمل نمی‌کند و گزارش شفاف و رسمی دیوان محاسبات نیز حاکی از آن بود که دولت به 62 درصد احکام بودجه عمل نکرده و از جمله آنها پرداخت اعتبارات سرانه مدارس، توزیع شیر در مدارس، ایاب و ذهاب دانش آموزان روستایی و مطالبات حق‌التدریسان است که از اردیبهشت تا کنون پرداخت نشده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: هنوز برای ما این معما حل نشده که علت آنکه دولت به مدارس فشار می‌آورد، چیست زیرا هیچ منطقی این مسئله را تایید نمی‌کند.

دولت از دیگر هزینه‌ها کم کند و اعتبار شیر مدارس را بپردازد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه دولت باید موظف به تامین اعتبار مصوبات مجلس در خصوص شیر مدارس باشد، ادامه داد: دولت باید قانون را اجرا و خزانه نیز اعتبارات را تأمین کند زیرا نباید با سلامت مردم و نسل آینده بازی کرد؛ حتی اگر لازم باشد باید دولت از دیگر هزینه‌ها کم کند.

وی توضیح داد: بهانه دولت مبنی بر اینکه پولی ندارند موجه نیست زیرا آن زمان که این دولت سر کار آمد، کل بودجه 110 هزار میلیارد بود ولی اکنون به حدود 460 هزار میلیارد تومان رسیده است؛ بنابراین دولت پول دارد فقط باید اراده کند تا شیر در مدارس توزیع شود.

مجلس پیگیر اجرای قانون توزیع شیر رایگان در مدارس

وی با اشاره به اینکه مجلس از ابتدا برای شیر مدارس ردیف بودجه جداگانه قرار داد، افزود: مجلس مخصوصا کمیسیون آموزش و تحقیقات در این قضیه عزم جدی دارد و بارها پیگیر بودیم که چرا قانون مربوطه اجرایی نشده است.

سلیمی به استفاده مجلس از ابزار نظارتی خود اشاره کرد و گفت: هر گاه مجلس ورود جدی داشته، دولت مقداری از اعتبارات را پرداخت می‌کند ولی باز متوقف می‌شود؛ دولت مانند اتومبیلی است که بنزینش تمام شده، هر زمان مجلس آن را هل می‌دهد، دو قدم جلو می‌روند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از این رویه تصریح کرد: آنچنان فاصله دولت از احکام بودجه زیاد و موارد فراوان و متکثر است که گویی مجلس بودجه را برای قفسه کتابخانه‌ها می‌نویسد نه به منظور ریل‌گذاری برای اجرا و عمل از سوی دولت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000