سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قاضی پور مطرح کرد:

انتقاد از منوط کردن اجرای قوانین به تهیه آئین نامه اجرائی توسط دولت

سرویس سیاسی
نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: هنگام تصویب قوانین باید به گونه ای قانون تنظیم شود که  اجرای آن منوط به تهیه آئین نامه اجرائی از سوی دولت نشود.
یکشنبه 28 بهمن 1397 ساعت 20:08
انتقاد از منوط کردن اجرای قوانین به تهیه آئین نامه اجرائی توسط دولت نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: هنگام تصویب قوانین باید به گونه ای قانون تنظیم شود که  اجرای آن منوط به تهیه آئین نامه اجرائی از سوی دولت نشود. http://cdn.icana.ir/d/019/201608102356062767.jpg انتقاد,از,منوط,کردن,اجرای,قوانین,به,تهیه,آئین,نامه,اجرائی,توسط,دولت Icana

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عدم اهتمام دولت به تهیه آئین نامه اجرائی قوانینی که در مجلس تصویب شده‌اند، اظهار داشت: دولت باید به وظیفه خود برای تهیه آیین‌نامه اجرائی قوانین عمل کند، نظر شورای نگهبان نیز بر این است که مجلس هنگام تصویب قوانین، اجرای قانون را منوط به تهیه آیین نامه اجرایی از سوی دولت نکند.

انتقاد از منوط کردن اجرای قوانین به تهیه آئین نامه اجرائی دولت

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بعضی از قوانین که مجلس مصوب می‌کند، تهیه ۵۰ آیین نامه را به دولت و هیات وزیران محول می‌کند و اجرای قوانین نیز به تهیه این آیین نامه‌ها منوط می‌شود.

بعضا قوانین پنج ساله برنامه به سر می‌آیند اما آئین نامه اجرایی آن‌ها تهیه نمی‌شود

وی افزود: بعضاً شاهد هستیم که قوانین برنامه پنج ساله توسعه مدتشان به سر می‌آید اما هنوز آیین‌نامه اجرائی آن‌ها از سوی دولت تهیه نشده است.

قاضی پور ضمن اشاره به اهمیت تهیه آئین نامه اجرائی قوانین، ادامه داد: عملکرد دولت در تهیه آیین نامه ها و ضعیف بوده است.

ضعف عملکرد دولت در تهیه لایحه به‌جای قوانین آزمایشی

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین دولت در خصوص قوانین آزمایشی نیز به خوبی عمل نمی‌کنند زیرا باید لوایحی را برای دائمی کردن قوانین آزمایشی به مجلس ارائه دهد، اما شاهد این موضوع نیستیم و قوانین آزمایشی منقضی می‌شوند.

دولت رمقی برای تهیه آیین نامه‌ها ندارد

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت هیچ رمقی برای تهیه آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرائی قوانین ندارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000