سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

سلیمی: مجلس لایحه بودجه را به طرح تبدیل کرده است/ مطهری : تغییرات مانند هر سال است

سرویس صحن
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه بودجه 98 در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به طرح تبدیل شده که خلاف اصل 52 قانون اساسی است.
شنبه 27 بهمن 1397 ساعت 17:35
سلیمی: مجلس لایحه بودجه را به طرح تبدیل کرده است/ مطهری : تغییرات مانند هر سال است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه بودجه 98 در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به طرح تبدیل شده که خلاف اصل 52 قانون اساسی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201802104216664124.jpg سلیمی:,مجلس,لایحه,بودجه,را,به,طرح,تبدیل,کرده,است/,مطهری,:,تغییرات,مانند,هر,سال,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی درنشست علنی صبح امروز (شنبه، 27 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال 97 در اخطار اصل 52 قانون اساسی گفت: بر اساس اصل 52 قانون اساسی  دولت باید بودجه سالانه کشور را تهیه و برای بررسی به مجلس ارائه کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: بودجه ای از طرف دولت به مجلس رارائه شده است دارای 160 بند بوده که در کمیسیون تلفیق به 240 بند و حدود 60 بند الحاقی تبدیل شده است.

این نماینده مردم گفت:متاسفانه بخش بودجه های شرکت‌های دولتی به نمایندگان داده نشده و تغییرات  آن کامل نیست. در این صورت ما چگونه میتوانیم تصمیمی گیری کنیم؟ از جهت بودجه سالانه کل کشسور با اصل 52 قانون اساسی منافات دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ممقرر بود بودجه سالانه بر اساس قانون برنامه ششم توسعه و به صورت پلکانی مکتوب و عملیاتی گردد، اما متاسفانه از این جهت نیز مراعات قانون برنامه ششم نشده است. 

مطهری در پاسخ به این اخطار گفت: این تغیرات در حد معمول هر ساله است و اگر ایرادی داشته باشد شورای نگهبان بر اساس اصل 74 ایراد میگیرد.

وی ادامه داد: کمیسیون تلفیق به بودجه شرکت‌های خصوصی ورود پیدا کرده است، امیدواریم گزارشات آن تا پایان تصویب لایحه بودجه به به مجلس داده شود. وی در خصوص منافات بودجه با قانون برنامه ششم گفت: در این موضوع نظرات مختلفی وجود دارد و کاملا روشن نیست. /

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000