هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رئیس مجلس:

کمیسیون انرژی خرید بنزین از ونزوئلا را بررسی کند

سرویس صحن
**رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر کواکبیان با اظهار بی‌اطلاعی از موضوع خرید بنزین به قیمت بالا از کشور ونزوئلا، کمیسیون انرژی را مامور بررسی این موضوع کرد.
چهارشنبه 8 مهر 1388 ساعت 12:31

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مصطفی کواکبیان" در پایان جلسه علنی روز چهارشنبه با استناد به اصل 77 قانون اساسی خاطرنشان کرد: براساس این اصل عهدنامه‌ها، قراردادها و موافقتنامه‌های بین المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

وی به تذکر قبلی خود در مورد وام 280 میلیون دلاری به بولیوی اشاره کرد و گفت: اخیرا بحثی مطرح شده است مبنی بر اینکه وزارت نفت بنزین را به قیمت خیلی بالایی از ونزوئلا وارد می‌کند در حالی که می‌تواند بنزین را از کشورهای دیگر با قیمت کمتر خریداری کند.

کواکبیان با بیان اینکه ما واقعا در جریان این مساله نیستیم، گفت: می‌خواهم بدانم آیا ما به عنوان نماینده مجلس باید از اینگونه قراردادها با خبر باشیم یا نه؟ و اگر باید در جریان باشیم، به ما گزارشی ارائه کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: من چنین چیزی را نشنیده‌ام اما به هر حال کمیسیون انرژی این مساله را بررسی کند و گزارش آن را به مجلس ارائه دهد.

وی ادامه داد: البته این ربطی به اصل 77 قانون اساسی ندارد چون این موضوع مربوط به شرکت‌هاست و نظر شورای نگهبان این است که بررسی اینگونه موارد در مجلس لزومی ندارد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: این بحثی است که از قبل بین مجلس و شورای نگهبان مطرح بوده و حالا باید به گونه‌ای حل شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000