هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شعبانی در نطق میان دستور:

باید زمینه‌های بروز وقایع کردستان شناسایی شود

سرویس صحن
**نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترورهای اخیر در استان کردستان، تاکید کرد: باید زمینه‌های بروز چنین وقایعی شناسایی شود تا بتوان آنها را ریشه‌کن کرد.
چهارشنبه 8 مهر 1388 ساعت 13:21

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "امین شعبانی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز چهارشنبه با اشاره به شهادت نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت این منطقه گفت: لازم است هر چه سریع‌تر زمینه‌های بروز چنین وقایعی شناسایی و ریشه‌کن شوند.

شعبانی سپس با اشاره به سفر اخیر مقام معظم رهبری به استان کردستان اظهار داشت: از ایشان به خاطر سفر به این استان که همچون پدری به دیدار و دلجویی فرزندانشان آمده بودند، سپاسگزارم.

وی استقبال بی‌نظیر مردم این منطقه از مقام معظم رهبری را پاسخی از مردم کرد زبان به یاوه‌گویان و تبلیغات مخرب جهانخواران دانست.

نماینده سنندج سپس از رئیس جمهور به خاطر انتصاب "محمدرضا رحیمی" به سمت معاونت اولی تشکر کرد و گفت: امیدارم ایشان برای حصول نتیجه مصوبات استانی تلاش نمایند.

شعبانی همچنین مراتب قدردانی خود را از رئیس مجلس، هیات رئیسه و نمایندگان به خاطر همدردی‌ها و دل‌ آرامی‌های که نسبت به مردم کردستان در برخورد با فجایع اخیر داشتند، اعلام کرد.

وی گفت: عامل حوادث تروریستی روی داده دستی بود که از آستین عوامل استکبار بیرون آمد.

نماینده مردم سنندج در ادامه اظهار داشت: همه واقفیم که بدخواهان نطام بیکار ننشسته‌اند و ضمن اخلال، ناامنی و ناراضی تراشی و بحران سازی علیه نظام کمر همت بسته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ولی آنچه شایان توجه است اینست که هشدار بیگانه هیچگاه نخواهد توانست در صفوف یکپارچه ملت نفوذ کند مگر افرادی با کم تجربگی، شعارزدگی و دورشدن از خدمت و با اعمال خود  برای نفوذ دشمنان در بین صفوف ملت زمینه‌سازی نمایند.

شعبانی باابراز تاسف از شهادت حاج ماموستا شیخ الاسلام نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری و حاج ماموستا ملابرهان عالی امام جمعه موقت کردستان گفت: تروریست‌ها با این اقدام مردم عزیز ایران و بویژه مردم کردستان را به سوگ نشاندند.

وی افزود: برای پیشگیری و از میان برداشتن تمام توطئه‌ها لازمست زمینه‌ها و علت بروز چنین وقایعی را شناسایی کنیم تا بتوانیم آنها را ریشه کن کنیم.

نماینده سنندج خاطرنشان کرد: این مهم با رعایت حقوق قانونی مردم براساس قانون اساسی و اجرای نقطه نظرات خردمندانه رهبر عزیز میسر است.

وی متذکر شد: از سوی دیگر همه مشکلات و نارسایی‌های خود را نباید به حساب دشمن بیرونی گذاشت چرا که گمراه خواهیم شد.

وی ادامه داد باید بپذیریم که زمینه سازی بخشی از بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، از ندانم کاری‌ها و ناآگاهی‌ها و شاید از عملکرد اشتباه برخی از مسئولین اجرایی ناشی می‌شود.

شعبانی تاکید کرد: در گزینش این مسئولان باید نهایت دقت به عمل آید در غیر اینصورت دشمن از هر حرکت هر چند کوچک موجی بزرگ می‌آفریند و هزینه‌های سنگینی را به دولت تحمیل می‌کند.

نماینده سنندج با تاکید بر اینکه هیچ قومی در ایران تجزیه طلب نیست گفت: کردها در هر کجا که باشند خود را ایرانی می‌دانند.

وی خطاب به احمدی نژاد گفت: انتظار اینست که عدالت و مهرورزی به واقع در میان همه اقوام جامعه عمل بپوشد و همه ایرانیان خود را در ساختن ایران سهیم بدانند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000