هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزاده پاسخ داد:

بودجه آموزش و پرورش دستخوش چه تغییراتی در مجلس شد؟

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه لایحه بودجه 98 کل کشور دست‌خوش تغییرات گسترده‌ و مهمی در مجلس شده است، این تغییرات را تشریح کرد.
سه‌شنبه 30 بهمن 1397 ساعت 12:23
بودجه آموزش و پرورش دستخوش چه تغییراتی در مجلس شد؟ سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه لایحه بودجه 98 کل کشور دست‌خوش تغییرات گسترده‌ و مهمی در مجلس شده است، این تغییرات را تشریح کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201801100045181174.jpg بودجه,آموزش,و,پرورش,دستخوش,چه,تغییراتی,در,مجلس,شد؟ Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بررسی لایحه بودجه 98 کل کشور در صحن علنی مجلس، عنوان کرد: یکی از مهم‌‎ترین تغییراتی که امسال در بودجه آموزشی اعمال شد، اختصاص اعتبارات ویژه برای نوسازی مدارس در کمیسیون تلفیق بودجه بود که قابل قیاس با سال‌های گذشته نیست.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای گرمایش و سرمایش و همچنین تعمیرات مدارس در بندهای مختلف لایحه بودجه اعتبارات ویژه‎‌ای در نظر گرفته شده که امیدواریم سال 98 برای مدارس کشور سالی پربار باشد تا به یاری خدا دیگر شاهد اتفاقاتی از قبیل حادثه تلخ آتش سوزی مدرسه زاهدان و شین آباد نباشیم.

وی ادامه داد: از محل بند (هـ) تبصره ۱ لایحه بودجه شرکت ملی نفت ایران مکلف است تا سقف مبلغ ۶۰ هزار میلیارد ریال از منابع دریافتی خوراک مایع تحویلی به پتروشیمی ها و پالایشگاه‌ها را به حسابی که نزد خزانه داری کل کشور افتتاح می شود، واریز کند که سهم آموزش و پرورش از این بند نیز 2 درصد افزایش پیدا کرد که امیدواریم این رقم در صحن علنی مجلس هم نهایی شود.

مخالفت قاطع با هرگونه خصوصی‌سازی آموزش و پرورش

میرزاده یادآور شد: یکی دیگر از تغییرات اساسی که مجلس در لایحه بودجه اعمال کرد، رد پیشنهادات دولت در زمینه گرایش به خصوصی سازی بود که به صورت مطلق این موضوع حذف شد و بعید به نظر می‎رسد صحن علنی مجلس نیز نظری مغایر نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و کمیسیون تلفیق بودجه در این زمینه داشته باشد.

تعریف کوچک سازی دولت در آموزش و پرورش تغییر کرد

این نماینده مردم در مجلس دیگر تغییر مهم در حوزه آموزش و پرورش در لایحه بودجه سال 98 کل کشور را برداشت اشتباه ناشی از کوچک سازی دولت برشمرد و گفت: هر گاه صحبت از کوچک سازی دولت به میان می‎آید آموزش و پرورش، ادارات کوچک واقع در شهرستان‌ها و ده‌‎ها را تعطیل می‎کرد که اتفاقا این موضوع به مدارس و سیستم آموزشی مناطق دور افتاده ضربه می‎‏زد؛ امسال در لایحه بودجه این تعریف تغییر کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: این تغییر به معنایی اعمال شد که کوچک سازی از ستاد و مرکز اقدام شود و اتفاقا ادارات آموزش و پرورش در مناطق دور افتاده باید تقویت شوند که این تغییر نیز از اقدامات مهم به شمار می‌آید./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000