سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمدی:

منفعت برخی از مسئولان در بی‌نظمی‌های بازار کتاب است

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برای ساماندهی دستفروش‌های و مبارزه با فروش غیر قانونی کتاب متولیان خاصی تعین شده است گفت: مسئولان حوزه فرهنگی را به صورت کامل رها کرده و نسبت به آسیب‌های موجود بی تفاوت شده‌اند.
سه‌شنبه 30 بهمن 1397 ساعت 17:01
منفعت برخی از مسئولان در بی‌نظمی‌های بازار کتاب است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برای ساماندهی دستفروش‌های و مبارزه با فروش غیر قانونی کتاب متولیان خاصی تعین شده است گفت: مسئولان حوزه فرهنگی را به صورت کامل رها کرده و نسبت به آسیب‌های موجود بی تفاوت شده‌اند. http://cdn.icana.ir/d/019/201902107632676203.jpg منفعت,برخی,از,مسئولان,در,بی‌نظمی‌های,بازار,کتاب,است Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص کتابفروش‌های غیرمجاز در خیابان‌های انقلاب و کریم‌خان‌ گفت: دستفروشی کتاب در حوالی میدان انقلاب پدیده جدیدی نیست، اما چند صباحی می‌شود که دسترسی به انواع کتاب‌های ممنوعه به آسان‌ترین کار ممکن تبدیل شده و عجیب‌تر آنکه دستفروش‌ها بدون هیچ نظارتی، به کتاب‌های بدون مجوز چوب حراج می‌زنند.

کتاب‌های ممنوعه بازار بسیار خوبی برای کتاب فروش‌های کنار خیابان ایجاد کرده است

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: متاسفانه زمانی که در جامعه حرکت اشتباهی رخ می‌دهد به تبع آن حرکت‌های منفی زیادی ایجاد می‌شود. کتاب‌های ممنوع الچاپ بازار بسیار خوبی برای کتاب فروش‌های کنار خیابان ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: هنگامی که جامعه از قانون و نظم اجتماعی عبور می‌کند، پدیده‌های مختلفی چون دستفروشی، فروش آزادانه کتاب غیر مجاز و ممنوع الچاپ امری اجتناب ناپذیر است. پیاده‌رو اطراف میدان انقلاب به ویژه روبروی دانشگاه تهران در حالی در محاصره کامل دستفروش‌های کتاب قرار گرفته که مسئولان ذیربط اقدام مناسبی برای برخورد با آنها انجام نداده اند.

 محمدی با بیان اینکه کتاب‌فروشی‌های کنار خیابان علاوه بر فروش کتاب‌های ممنوع الچاپ، کتاب‌های پرفروش بازار را نیز کپی و با قیمت پایین‌تر به فروش‌ می‌رسانند، گفت: عدم نظارت بر کتاب فروشی‌های کنار خیابان باعث به وجود آمدن مفاسد بسیاری شده است.

بساط کتاب فروشی

حوزه فرهنگی به صورت کامل رها شده است/منفعت برخی از مسئولان در بی‌نظمی‌های بازار کتاب است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برای ساماندهی دستفروش‌های و مبارزه با فروش غیر قانونی کتاب متولیان خاصی تعین شده است گفت: مسئولان حوزه فرهنگی را به صورت کامل رها کرده و نسبت به آسیب‌های موجود بی تفاوت شده‌اند.بی تردید پیدا کردن متخلفان بیش از یک هفته زمان نیاز ندارد، اما متاسفانه بدلیل اینکه برخی از مسئولان مربوطه در این بی‌نظمی سود دارند، هیچ اقدامی انجام نمیدهند. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط