روز مجلس
1388/07/08 12:14:00
سرویس صحن
نماینده فریدن درنطق‌میان‌دستور:

مسئولان در مذاکره با 5+1 مستحکم از مواضع ملت دفاع کنند

**نماینده مردم فریدن و فریدون‌شهر گفت: اقتدار حاصل شده از حضور، کشورهای ۱+۵ را مجددا به سمت مذاکره سوق داده که شایسته است سکان‌داران سیاست خارجی ایران در این مذاکرات به شکل مستحکم و منطقی از مواضع اصولی و بر حق خود که مطالبه قاطبه ملت ایران است دفاع کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت ، بهمن محمدی نماینده مردم فریدون‌شهربه عنوان پنجمین ناطق میان دستور مجلس تصریح کرد: در آستانه شروع مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای 1+5 هستیم که در این زمینه باید نکاتی را بررسی کنیم.

وی افزود: اقتدار ناشی از حضور ملت ایران در صحنه انتخابات آثار خود را در عرصه بین‌المللی نشان داد و اعضای 1+5 را به سمت مذاکرات کشانیده است.

نماینده فریدون‌شهر به افرادی که در داخل کشور هم‌نوا با بیگانگان درصدد تضعیف اقتدار ملت و کمرنگ‌ جلوه دادن حضور بی‌سابقه آنها در انتخابات بود اشاره کرد و گفت: آثار این حضور 85 درصدی پابرجا است و آنچه که در تاریخ ثبت خواهد شد آیندگان قضاوت خواهند کرد خیانتی است که خواسته یا ناخواسته این گروه مغرض یا غافل از خود به جا گذاشته‌اند.

محمدی گفت: این اقتدار، کشورهای 1+5 را مجددا به سمت مذاکره سوق داده که شایسته است سکان‌داران سیاست خارجی ایران در این مذاکرات به شکل مستحکم و منطقی از مواضع اصولی و بر حق خود که مطالبه قاطبه ملت ایران است دفاع کنند و البته حاکمان غربی به خوبی می‌دانند ایران اسلامی به دنبال دستیابی سلاح هسته‌ای اتمی نیست و در آزمایشات مکرر این موضوع را به اثبات رسانیده‌اند پس دست از لجاجت برداشته و به حقوق سایر ملت‌‌ها احترام قائل شده و پیش از این زمینه تنفر و انزجار بین مردم جهان فراهم نکند.

وی به گذشت چند ماه از انتخابات اشاره کرد و گفت:‌حاشیه‌ای که عده‌ای از روی غرض و غفلت به وجود آورده‌اند به لطف خدا این توطئه‌ها خنثی شده است اما در سایه این قائله به نظر می‌رسد بعضی از موضوعات اساسی جامعه تا حدودی مورد غفلت واقع شده است.

نماینده فریدون‌شهر با بیان اینکه دولت و مجلس با هماهنگی و برنامه‌ریزی تورم و بیکاری را مورد توجه قرار دهد خاطر نشان کرد: مبادا بر اثر معطوف‌شدن به مسائل حاشیه‌ای مسائل اصلی مردم به فراموشی رفته و زمانی به جبران آنها باقی نماند.

محمدی گفت: از رئیس‌جمهور می‌خواهیم تا دستور فرماید تا اقدام مقتضی برای مهلت دادن برای وام‌های کشاورزان خسارت‌دیده مخصوصا استان اصفهان و سایر استان‌ها و شهرستان‌های فریدون‌شهر مبذول داشته و نسبت به حمایت کشاورزانی که خشکسالی‌های اخیر به از بین رفتن کامل باغ‌های آنها شده و هیچ معبری برای تامین هزینه‌های خود ندارند اقدامی مناسب توسط سازمان جهد کشاورزی به عمل آورد.

وی با تاکید بر اینکه از مسئولین مالی و پولی کشور می‌‌خواهیم نسبت به حذف سه صفر از واحد پولی دقت لازم را به عمل آورند، تصریح کرد: مسلما شتاب‌زدگی در تصمیم‌گیری ‌ممکن است مشکلاتی برای اقتصاد کشور به همراه داشته باشد ضمنا از مسئولین پولی مالی تقاضا داریم نسبت به سیاست‌های انقباضی پولی تجدید‌نظر کرده و نسبت به تامین منابع تولیدی پولی که بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند اقدام کنند و در خصوص تامین سرمایه در گردش با نگاه‌های اقتصادی که با حداقل ظرفیت‌ها فعالیت می‌کنند توجه کافی داشته باشند.

نماینده فریدون‌شهر خطاب به وزیر بازرگانی ، بهداشت و کشور گفت: نسبت به واردات صادرات مخصوصا نسبت به مواد غذایی تذکر می‌دهم دقت لازم را داشته باشند. چرا که این موضوعات باعث ناراحتی مردم خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet