سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یوسف‌نژاد با اشاره مصوبه مجلس درباره واگذاری استقلال و پرسپولیس:

گروه‌های شناسنامه‌دار ورزشی و پیشکسوتان به میدان بیایند

سرویس فرهنگی
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مهم مجلس در خصوص واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، از انجمن‌ها، گروه‌های شناسنامه‌دار ورزشی و پیشکسوتان درخواست کرد که برای خرید سهام دو باشگاه به میدان بیایند.
چهارشنبه 1 اسفند 1397 ساعت 14:01
گروه‌های شناسنامه‌دار ورزشی و پیشکسوتان به میدان بیایند عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مهم مجلس در خصوص واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، از انجمن‌ها، گروه‌های شناسنامه‌دار ورزشی و پیشکسوتان درخواست کرد که برای خرید سهام دو باشگاه به میدان بیایند. http://cdn.icana.ir/d/019/201901100319009566.jpg گروه‌های,شناسنامه‌دار,ورزشی,و,پیشکسوتان,به,میدان,بیایند Icana

علی اصغر یوسف نژاد  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه مهم مجلس در خصوص واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، عنوان کرد: سال‌ها از زمان تصویب قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و الزام قانونی برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌گذرد اما دولت هیچ‌گاه به واگذاری دو باشگاه تن نداده است به همین دلیل امسال با تدبیر کمیسیون تلفیق بودجه مجلس این بند الحاقی به تبصره دوم لایحه بودجه سال 98 کل کشور اضافه شد.

تعیین سقف زمانی از نکات بارز مصوبه مجلس

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بارها از مسئولان رده بالای دولتی نقل شده است که اعتقاد به واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دارد ولی در عرصه عمل اقدامی از دولت دیده نمی‌شود، گفت: یکی از نکاتی مثبتی که در مصوبه مجلس وجود دارد، تعیین سقف زمانی تا پایان شهریورماه برای این واگذاری است تا دولت مکلف به اجرای این قانون تا سقف زمانی تعیین شده باشد.

وی اضافه کرد: این واگذاری با توجه به محدودیت‌‎های بودجه‌ای دولت، منبع درآمدی برای دو باشگاه و خود دولت است تا در این شرایط تنگنای اقتصادی این دو باشگاه پرطرفدار متضرر نشوند.

ضرورت پرهیز دولت از باشگاه‌داری

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس با تأکید بر پرهیز دولت از تیم‌داری، عنوان کرد: تیم‌داری دولت‌ها بر خلاف قوانین فیفا و AFC است و ایران را در خطر تعلیق قرار می‌دهد هر چند که امروز ادعای  جدایی دو باشگاه از دولت مطرح است اما سرخآبی‌ها به طور کامل خصوصی نشده‌اند.

یوسف‌نژاد اضافه کرد: سهام این دو باشگاه به صورت بلوکی و خُرد در فرابورس عرضه می‌شود و همین مسئله موجب خواهد شد که سهام بین هواداران و متقاضیان تقسیم و یک نفر نتواند کل سهام دو باشگاه را خریداری کند. بنابراین انجمن‌ها، گروه‌های شناسنامه‌دار ورزشی، پیشکسوتان و افراد متفرقه نیز می‌توانند به میدان بیایند و در مالکیت باشگاه سهم داشته باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پس از واگذاری باشگاه مشخص می‌شود که بیشترین سهم بلوکی سهام واگذار شده متعلق به کدام گروه است و آن‌ها بیشترین سهم را در تعیین اعضای هیأت مدیره دارند.

به گزارش خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی روز دوشنبه 29 بهمن ماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 با بند الحاقی (1) جز (د) تبصره (2) موافقت کردند.

در بند الحاقی (1) آمده است: وزارت ورزش و جوانان مکلف است با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان خصوصی سازی حداکثر تا پایان شهریور ماه 1398، شرایط پذیرش دو شرکت فرهنگی- ورزشی پرسپولیس و استقلال را در بازار پایه فرابورس فراهم نماید. پس از پذیرش در بازار پایه فرابورس و عرضه پنج‌درصد (5%) سهام هریک از دو شرکت جهت کشف قیمت، پنجاه و یک‌درصد (51 %) سهام آنها به صورت بلوکی و باقی سهام به صورت خرد عرضه می­‌شود./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000