سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالنور با اشاره به تمدید چهارماهه مهلت FATF:

لوایح پالرمو و CFT نیاز به دو سوم رأی در مجمع تشخیص دارد

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: هرچند FATF مهلت چهارماهه به ایران داده اما با توجه به اینکه لوایح پالرمو و CFT به دوسوم رأی مجمع نیاز دارد، بعید است که این میزان رأی را کسب کند.
شنبه 4 اسفند 1397 ساعت 19:51
لوایح پالرمو و CFT نیاز به دو سوم رأی در مجمع تشخیص دارد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: هرچند FATF مهلت چهارماهه به ایران داده اما با توجه به اینکه لوایح پالرمو و CFT به دوسوم رأی مجمع نیاز دارد، بعید است که این میزان رأی را کسب کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201902108561944352.jpg لوایح,پالرمو,و,CFT,نیاز,به,دو,سوم,رأی,در,مجمع,تشخیص,دارد Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به لوایح پالرمو و CFT که در حال بررسی در مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند، گفت: گروه اقدام مالی (FATF) یک دوره چهارماهه اقدام عدم تقابلی (تعلیق ایران از لیست سیاه) را تمدید کردند، این گروه امیدوارند که لوایح باقی مانده مربوط به الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با جرایم سازمان یافته فراملی و کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند تصویب این لوایح در کمیسیون و مجلس، یادآور شد: 19 نفر از نمایندگان هنگام بررسی لایحه CFT در صحن علنی قصد خروج از جلسه برای آبستراکسیون داشتند اما به دلیل بسته شدن درب شمالی صحن، این اقدام انجام نگرفت و لایحه در مجلس تصویب شد.

وی افزود: گروه اقدام مالی با تمدید این مهلت، این لوایح را تمام شده تلقی کرده حال آنکه به نظر می‌رسد مجمع تشخیص مصلت با این دو لایحه مخالفت کند، شورای نگهبان این لویح را مغایر قانون اساسی و شرع دانسته لذا این چنین موارد به دو سوم رأی مجمع تشخیص مصلحت نیاز دارد.

ذوالنوری تصریح کرد: با توجه به فضای کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام، بعید به نظر می‌رسد که این لوایح پالرمو و CFT دو سوم رأی موافق کسب کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در صورت عدم تصویب این دولایحه در مجمع تشخیص هیچ تغییر منفی در وضعیت کشور ایجاد نمی‌شود اما با تصویب آنها قطعا حلقه تحریم‌ها تنگ‎تر و تشدید می‌شود، زیرا ما اگر بخواهیم تحریم را دور بزنیم، گزارش آنها از سوی گروه ویژه مالی به خزانه داری آمریکا ارایه می‌شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000