خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/12/07 17:35:54
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا:

برکات جمهوری اسلامی به سوریه هم رسیده است

عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است دیدار بشار اسد با رهبری معظم انقلاب در سالگرد پیروزی  ۴۰ ساله انقلاب اسلامی،باید درسی باشد برای همه کشورهای منطقه،آنهایی که هنوز ابرقدرت بودن  آمریکا را می‌پذیرند.
برکات جمهوری اسلامی به سوریه هم رسیده است عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است دیدار بشار اسد با رهبری معظم انقلاب در سالگرد پیروزی  ۴۰ ساله انقلاب اسلامی،باید درسی باشد برای همه کشورهای منطقه،آنهایی که هنوز ابرقدرت بودن  آمریکا را می‌پذیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101500870444.jpg برکات,جمهوری,اسلامی,به,سوریه,هم,رسیده,است Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری،گفت: دیدار بشار اسد رئیس جمهوری قانونی سوریه با مقام معظم رهبری نشانه این بود که حق پیروز است و اگر حمایت ها براساس اعتقادات و علاقه به ملت ها باشد؛به دور از حب و بغض های سیاسی و منافع مادی، قطعاً به نتیجه می‌رسد.

وی با بیان این که تقویت همکاری سوری-ایرانی نقشی اساسی در مقابله با چالش‌های آمریکایی ها دارد، افزود:کسی تصور نمی‌کرد سوریه و بشار اسد بتواند از آن شرایط بغرنج خارج شود و جمهوری اسلامی قدرت این را داشته باشد که در صحنه سوریه با وجود کشورهایی که پیشرفته ترین سلاح ها و ابزار نظامی را داشتند؛ نقش آفرینی کند.

یوسفیان ملا با تاکید بر کمک های موثر جمهوری اسلامی در کارزار سوریه مطرح کرد:دنیا تصور نمی کرد که کشوری مثل جمهوری اسلامی توفیق به دست بیاورد و هم در جبهه سوریه و هم در جبهه عراق سربلند باشد؛هم عراق امنیتش را مدیون ایران است و هم سوریه مدیون جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به  دیدار بشار اسد با رهبری معظم انقلاب و تبریک ایشان به رئیس جمهور، ملت و ارتش و نیروهای مسلح سوریه به سبب پیروزی‌های به دست آمده در برابر تروریسم،تاکید کرد: این دیدار در سالگرد پیروزی  ۴۰ ساله انقلاب اسلامی، باید درسی باشد برای همه کشورهای منطقه، آنهایی که هنوز ابرقدرت بودن  آمریکا  و غیر را می‌پذیرند.

ایران قوی تر از دیگر متحدان در سوریه عمل کرده است

وی ادامه داد:ما هیچ حمایتی نداشتیم،بلکه یک حمایت استراتژیک و هدف مشترکی با روس ها داشت ،آن ها هم خیلی به ما کمک نکردند؛هواپیماهای آنها در ایران سوخت گیری می کردند و روس ها به ایران متکی بودند؛ آنها که متحد ما بودند باز هم از ما عقب‌تر بودند و ما قوی تر از آنها عمل کردیم؛ ما تقریباً در سوریه و عراق تنها بودیم.

عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سوریه را قهرمان جهان عرب خطاب کردند، اظهار کرد: اینکه ایشان به سوریه قهرمان جهان عرب گفتند به خاطر این است که همه کشورها با سروصدا و های و هوی زیاد به عنوان بهار عربی به کلی دگرگون  شده و شرایط بدی پیدا کردند؛ هنوز بسیاری از آن کشورها مانند لیبی و هنوز نتوانستند به شرایط عادی برگردند؛مانند مصر، رئیس جمهوری که در آن انقلاب ایجاد کرده بود در دادگاه در حال محاکمه و مجازات است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید براینکه بی رحم ترین، بدترین و خشن ترین تروریست‌های دنیا در غرب متولد و از دنیای غرب به سمت سوریه رهسپار شدند، تصریح کرد: سوریه  توانست با خونبارترین و شدیدترین حملات نظامی؛ با صداقت و استحکام آنها را نابود کرده و از بین ببرد و این نشانه اقتدار سوریه و این از برکات جمهوری اسلامی است که به سوریه هم رسید و قطعا اوضاع سوریه بهتر هم خواهد شد.

به گزارش خانه ملت؛ روزنامه الاخبار لبنان در گزارشی نوشت، سفر بشار اسد و دیدار وی با مقامات عالی‌رتبه ایران و در رأس آنها آیت‌الله خامنه‌ای پیام‌های متعددی دارد که می‌توان آن را در این جمله رهبر انقلاب خلاصه کرد «هویت مقاومت و قدرتش وابسته به ارتباط مستمر و راهبردی میان ایران و سوریه است».

الاخبار سپس نوشت، شاید بارزترین موضوعی که در این سفر و در چارچوب همکاری راهبردی به آن پرداخته شد، موضع مشترک دو طرف در رد طرح‌های جدید آمریکا در سوریه است. آیت‌الله خامنه‌ای اعلام کرد، رمز پیروزی سوریه و به شکست کشاندن آمریکا و مزدوران منطقه‌ای آن در استقامت رئیس‌جمهور و مردم سوریه و پافشاری آنان بر مقاومت است.

ایشان همچنین تصریح کرد، مسئله منطقه حائل که آمریکایی‌ها در سوریه به دنبال ایجاد آن هستند، از جمله‌ این توطئه‌های خطرناک است که باید با قاطعیت آن را رد کرد و در مقابل آن ایستاد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet