هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی مطرح کرد:

درخواست بازگشت محدودیت‌های موشکی علیه ایران زیاده‌خواهی جدید آمریکا

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: درخواست آمریکا از شورای امنیت برای بازگشت محدودیت‌های موشکی علیه ایران زیاده‌خواهی جدید و با هدف دخالت در حوزه دفاعی ما است.
شنبه 18 اسفند 1397 ساعت 21:45
درخواست بازگشت محدودیت‌های موشکی علیه ایران زیاده‌خواهی جدید آمریکا عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: درخواست آمریکا از شورای امنیت برای بازگشت محدودیت‌های موشکی علیه ایران زیاده‌خواهی جدید و با هدف دخالت در حوزه دفاعی ما است. http://cdn.icana.ir/d/019/201902102573007983.jpg درخواست,بازگشت,محدودیت‌های,موشکی,علیه,ایران,زیاده‌خواهی,جدید,آمریکا Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اتهام ایالات متحده آمریکا علیه ایران و درخواست محدودیت‌های شدید بین‌المللی موشکی علیه تهران، گفت: فعالیت‌های موشکی جمهوری اسلامی ایران در قالب استراتژی دفاعی از حقوق داخلی کشور است و هیچ مغایرتی با کنوانسیون‌ها و حتی توافق برجام ندارد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برجام توافقی است که شورای امنیت آن را تایید کرده است بنابراین وقتی فعالیت موشکی مغایرتی با توافق هسته‌ای هم ندارد، ادعای آمریکا زیاده‌خواهی است.

وی افزود: شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعا تن به این درخواست مداخله‌جویانه و زیاده خواهانه آمریکا نمی‌دهد، فعالیت موشکی جمهوری اسلامی طبق مواضع اعلامی در حوزه دفاعی کشور و غیرقابل مذاکره و گفت‌وگو است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با رایزنی که با شورای امنیت دارد، این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ ایالات متحده آمریکا ایران را به سرپیچی از قطعنامه شورای امنیت متهم کرد و از این شورا خواست «محدودیت‌های شدید بین‌المللی» علیه تهران را بازگرداند.

گفتنی است؛ جاناتان کوهن، سفیر موقت آمریکا در سازمان ملل متحد هم در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد گفته ایران روز ۱ دسامبر ۲۰۱۸ اقدام به آزمایش یک فروند موشک‌ میان‌برد کرده و روزهای ۱۵ ژانویه و ۵ فوریه برای پرتاب ماهواره تلاش کرده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000