هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تاکید میرزایی بر افزایش اختیار استانها؛

توسعه دولت الکترونیک زمینه تمرکززدایی در کشور را فراهم می‌کند

سرویس سیاسی
رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد توسعه و تکمیل دولت الکترونیک موجب تمرکززدایی و در این میان زمینه افزایش اختیار استانها در امور مختلف را فراهم می کند.
شنبه 18 اسفند 1397 ساعت 12:15
توسعه دولت الکترونیک زمینه تمرکززدایی در کشور را فراهم می‌کند رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد توسعه و تکمیل دولت الکترونیک موجب تمرکززدایی و در این میان زمینه افزایش اختیار استانها در امور مختلف را فراهم می کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg توسعه,دولت,الکترونیک,زمینه,تمرکززدایی,در,کشور,را,فراهم,می‌کند Icana

جلال میرزایی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در رابطه با ضرورت تمرکززدایی و افزایش اختیار استانها در امور مختلف، گفت: امروزه انقلاب در عرصه ارتباطات و ایجاد دسترسی برای مردم مولفه تمرکزگرایی را دستخوش تغییر قرار داده است و بر این اساس شاهد توسعه دولت الکترونیک هستیم.

نماینده مردم ایلام،ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این بین باید در برخی از عرصه ها اختیارات استانداران و فرمانداران را افزایش دهیم تا در کنار خدمات دولت الکترونیک، امور در مناطق کشور با سرعت بیشتری طی شود و همچنین نیاز به سفرهای برون شهری و تردد به تهران کاهش یابد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال افراد برای دریافت وام های کلان در راستای اشتغالزایی و توسعه کسب و کار به شعب استانی مراجعه می کنند اما به دلیل کمبود منابع این پرونده ها باید در تهران بررسی شود که با توجه به تمرکززدایی و افزایش اختیار استانها می توان این بروکراسی را برطرف کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: باید اذعان کرد که موضوع جابجایی پایتخت، جابجایی وزارتخانه ها و غیره که از سوی برخی افراد مطرح می شود نمی تواند به تنهایی مولفه تمرکززدایی را محقق کند از این رو باید بر اساس مدل ها  و روش های جدیدی در این عرصه اقدام شود.

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولان استانی نیز باید توجه داشته باشند که هم اکنون اختیاراتی دارند که از انها بهره کافی را نمی برند از این رو باید از ظرفیت های قانونی به درستی استفاده کنند تا خلاء های پیش آمده نیز با افزایش اختیارات برطرف شود./

  • بیشتر بخوانید؛

تفویض اختیار به مسئولان محلی و افزایش نظارت بر استانها امری ضروری است

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000