هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر مطرح کرد:

استانی شدن انتخابات ضمانتی برای ورود نخبگان به مجلس و ارتقاء دیدگاه ملی منتخبان ملت

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون امید مجلس دهم اعتقاد دارد برگزاری انتخابات قوه مقننه به صورت استانی سبب ارتقاء دیدگاه ملی منتخبان ملت می شود.
شنبه 18 اسفند 1397 ساعت 18:44
استانی شدن انتخابات ضمانتی برای ورود نخبگان به مجلس و ارتقاء دیدگاه ملی منتخبان ملت عضو فراکسیون امید مجلس دهم اعتقاد دارد برگزاری انتخابات قوه مقننه به صورت استانی سبب ارتقاء دیدگاه ملی منتخبان ملت می شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201903100351411924.jpg استانی,شدن,انتخابات,ضمانتی,برای,ورود,نخبگان,به,مجلس,و,ارتقاء,دیدگاه,ملی,منتخبان,ملت Icana

سید فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت  در خصوص برگزاری انتخابات قوه مقننه به صورت استانی، گفت: اکثریت نمایندگان برگزاری انتخابات مجلس به شیوه جدید را برگزیدند و اعتقاد دارند این امر سبب ارتقاء دیدگاه ملی منتخبان ملت می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در این راستا، تصریح کرد: همچنین باید اذعان کرد وقتی افراد از طریق احزاب و لیست های انتخاباتی به جامعه معرفی شوند می تواند ضمانتی بر ورود و معرفی نخبگان برای کاندیداتوری نمایندگی مجلس باشد.

وی ادامه داد: به نظر می رسد در اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی باید زمینه ورود برای همه اقشار جامعه فراهم شود؛ در واقع باید مولفه هایی پیش بینی شود که دارای جامعیت باشد.

سید فاطمه ذوالقدر

عضو فراکسیون امید مجلس دهم اظهار کرد: البته برخی از نمایندگان مخالف اعتقاد دارند استانی شدن انتخابات قوه مقننه موجب کاهش سطح دسترسی مردم به نمایندگان و فاصله گرفتن این افراد نسبت به رفع دغدغه های مردم می شود اما باید یادآور شد که منتخبان در شیوه جدید نیز پایبند به کسب رای از حوزه های انتخابیه هستند و این مولفه دغدغه مذکور را کمرنگ می کند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید یادآور شد که برگزاری انتخابات قوه مقننه به صورت استانی می تواند اجرایی شود و همانند سایر قوانین خلاء های آن نیز در زمان اجرا شناسایی و برطرف شود تا شاهد افزایش سطح کیفی این مسئله باشیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مردم در خانه ملت، حوزه های اصلی و فرعی در انتخابات مجلس شورای را در قالب طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مشخص کردند.

همچنین نمایندگان مجلس با ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس از طریق فهرست احزاب یا به صورت منفرد موافقت کردند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000