ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/12/20 12:39:05
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فلاحت پیشه تشریح کرد:

مولفه های مهم سفر روحانی به عراق / از تقویت مناسبات اقتصادی تا تاکید بر رویکرد مشترک مبارزه با تروریسم

رئیس کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مسائل مربوط به داعش نشان داد که مناسبات و مؤلفه‌های هیچ دو کشوری در منطقه به اندازه ایران و عراق به یکدیگر نزدیک نیست. لذا انتظار می‌رود که در سفر رئیس جمهور به عراق این مولفه‌ها تقویت شود.
مولفه های مهم سفر روحانی به عراق / از تقویت مناسبات اقتصادی تا تاکید بر رویکرد مشترک مبارزه با تروریسم رئیس کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مسائل مربوط به داعش نشان داد که مناسبات و مؤلفه‌های هیچ دو کشوری در منطقه به اندازه ایران و عراق به یکدیگر نزدیک نیست. لذا انتظار می‌رود که در سفر رئیس جمهور به عراق این مولفه‌ها تقویت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201807104521171951.jpg مولفه,های,مهم,سفر,روحانی,به,عراق,,/,از,تقویت,مناسبات,اقتصادی,تا,تاکید,بر,رویکرد,مشترک,مبارزه,با,تروریسم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه   با اشاره به سفر رئیس جمهور به عراق گفت: ما انتظار داشتیم که رئیس جمهور زودتر از این به عراق سفر کند لذا از این سفر استقبال می‌کنیم چون مهمترین راه برای شناخت و افزایش فصل مناسبات سفر به کشورها است.

وی توضیح داد: براساس آمارهای موجود به خصوص در بعد اقتصادی مناسبات ما با کشورهای خارجی به اندازه مناسباتمان با عراق در طول یک سال گذشته نبوده است. قبل از آن موضوع داعش مطرح بود که با خروج داعش زمینه برای گسترش مناسبات فراهم تر شد.

وی افزود: البته یک سری مسائل بین دو کشور وجود دارد که دو طرف موفق شدند موانع بر سر مناسبات راهبردی طرفین رفع شود.

به گفته وی مسائل مربوط به داعش نشان داد که مناسبات و مؤلفه‌های هیچ دو کشوری به اندازه ایران و عراق به یکدیگر نزدیک نیست این مناسبات و مؤلفه‌ها در حوزه‌های اقتصادی و زیرساختی باید تعریف شود که انتظار می‌رود در سفر رئیس جمهور به نتیجه رسیده و منجر به ساماندهی مبادلات مرزی بین دو کشور گردد.

به گزارش ایسنا رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: مبادلات مرزی ایران و عراق به یک سری توافقات ترجیحی نیازمند است که باید زیرساختهای مشترک بین طرفین وضع شده و اختلافات در مرزها برطرف و یا به حداقل برسد. محدود کردن اختلافات باید به گونه‌ای باشد که زیرساختهای دو طرف به یکدیگر وصل شود. نمونه آن انتقال راه آهن ایران به بغداد در شلمچه و خسروی است. همچنین باید یک سری مرزهای بین دو کشور همچون مرز خسروی ساماندهی پیدا کند.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet