هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خسته بند هشدار داد:

احتمال فاجعه زیست‌محیطی با رویکرد پیمانکار جدید برای تزریق مواد نانو به تالاب انزلی

سرویس اجتماعی
نماینده مردم انزلی در مجلس، با بیان اینکه رویکرد پیمانکار جدید برای تزریق مواد نانو به تالاب، اقدامی بسیار خطرناک است، گفت: قطعا نمی شود که یک سازمانی مانند سازمان حفاظت محیط زیست، پیمانکار بدون مجوز را برای فعالیت انتخاب کند.
چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 11:44
احتمال فاجعه زیست‌محیطی با رویکرد پیمانکار جدید برای تزریق مواد نانو به تالاب انزلی نماینده مردم انزلی در مجلس، با بیان اینکه رویکرد پیمانکار جدید برای تزریق مواد نانو به تالاب، اقدامی بسیار خطرناک است، گفت: قطعا نمی شود که یک سازمانی مانند سازمان حفاظت محیط زیست، پیمانکار بدون مجوز را برای فعالیت انتخاب کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201808100333839342.jpg احتمال,فاجعه,زیست‌محیطی,با,رویکرد,پیمانکار,جدید,برای,تزریق,مواد,نانو,به,تالاب,انزلی Icana

حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت تالاب انزلی، گفت: بر اساس آمار سازمان حفاظت محیط زیست سالانه 700 هزار تن رسوب وارد تالاب انزلی می شود که این برای یک تالاب 20هزار هکتاری واقعا فاجعه و نگران کننده است.

تالاب انزلی جاذبه های گردشگری استان گیلان

کاهش 6 متری عمق تالاب انزلی در چند سال اخیر

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عدم اجرای طرح آبخیزداری در منطقه بالادست تالاب انزلی، افزود: در گذشته عمق تالاب انزلی بیش از 7 متر بود، اما به علت عدم لایروبی این منطقه، عمق تالاب در شرایط کنونی به حدود یک متر رسیده است.

در سال های ابتدای انقلاب اسلامی، جهاد سازندگی به دنبال اجرای پروژه ساماندهی و احیای تالاب انزلی بود، اما در آن زمان سازمان حفاظت محیط زیست با مذاکره با نخست وزیری، مانع از اجرای این عملیات شد و پس از آن قرار شد که بعد از 6 ماه مطالعه، عملیات احیای تالاب آغاز شود، اما این مدت 26 سال به طول انجامید

وی گفت: در سال های ابتدای انقلاب اسلامی، جهاد سازندگی به دنبال اجرای پروژه ساماندهی و احیای تالاب انزلی بود، اما در آن زمان سازمان حفاظت محیط زیست با مذاکره با نخست وزیری، مانع از اجرای این عملیات شد و پس از آن قرار شد که بعد از 6 ماه مطالعه، عملیات احیای تالاب آغاز شود، اما این مدت 26 سال به طول انجامید.

خسته بند تصریح کرد: از طرف دیگر سازمان حفاظت محیط زیست هر سال اعتبار زیادی را برای انجام مطالعات احیای تالاب انزلی دریافت کرده است، همچنین پس از تشکیل ستاد احیای تالاب انزلی، این ستاد از آن زمان تاکنون اقدام قابل توجهی صورت نداده و احیای تالاب به کندی پیش می رود.

انتخاب پیمانکار جدید برای احیای تالاب انزلی؛ استفاده از نانو برای نابودی لجن تالاب ها

وی ادامه داد: اوایل سال جاری و همزمان با سفر نوبخت به استان گیلان، سازمان حفاظت محیط زیست پیمانکار جدیدی را برای احیای تالاب انزلی معرفی کرد تا این گروه به وسیله مواد مخصوص نانو، لجن های ته‌نشین شده در تالاب انزلی را از بین برد.

انتخاب پیمانکار جدید احیای تالاب انزلی بدون برگزاری مناقصه توسط سازمان محیط زیست

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: بعد از معرفی پیمانکار جدید، تحقیقات درباره اهلیت این شرکت توسط ما آغاز شد و مشخص شد که این پیمانکار از طریق ترک تشریفات و بدون برگزاری مناقصه انتخاب شده و این شرکت هیچ مجوزی برای فعالیت از ستاد نانو دریافت نکرده است.

احتمال بروز فاجعه زیست محیطی در تالاب انزلی با به کارگیری ماده مخصوص تولید شده پیمانکار جدید

خسته بند تصریح کرد: ماده مخصوص تولید شده پیمانکار جدی، تنها در چند استخر امتحان شده، اما مشخص نیست که این ماده در دراز مدت چه بلایی بر سر محیط زیست تالاب انزلی، پرندگان، ماهیان و آبزیان این منطقه می آورد و هیچ کس تاکنون به این ابهامات و سوالات پاسخ نداده است.

رویکرد پیمانکار جدید برای تزریق مواد نانو به تالاب انزلی، اقدامی بسیار خطرناک است

وی با بیان اینکه رویکرد پیمانکار جدید برای تزریق مواد نانو به تالاب، اقدامی بسیار خطرناک است، افزود: قطعا نمی شود که یک سازمانی مانند سازمان حفاظت محیط زیست، پیمانکار بدون مجوز را برای فعالیت انتخاب کند.

خسته بند ادامه داد: قطعا تمام دوست داران و حامیان تالاب انزلی باید نسبت به اقدامات سازمان محیط زیست واکنش نشان دهند و قطعا مسئولان این سازمان باید نسبت به رفتارهایشان باید پاسخگو باشند.

پیمانکار جدید تا زمان دریافت مجوز از ستاد نانو حق فعالیت ندارد

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: قطعا تا زمانی که پیمانکار جدید احیای تالاب انزلی از ستاد نانو مجوزی دریافت نکند، حق عملیات در این منطقه را ندارد و این رویکرد آن ها خلاف قانون است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000