هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رضایی تشریح کرد:

واکاوی اهداف تمدید وضعیت اضطراری در رابطه با ایران از سوی ترامپ

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تمدید وضعیت اضطراری در رابطه با ایران از سوی ترامپ صرفا مصرف داخلی داشته و جنبه رسانه ای دارد.
پنج‌شنبه 23 اسفند 1397 ساعت 00:53
واکاوی اهداف تمدید وضعیت اضطراری در رابطه با ایران از سوی ترامپ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تمدید وضعیت اضطراری در رابطه با ایران از سوی ترامپ صرفا مصرف داخلی داشته و جنبه رسانه ای دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201712106428188256.jpg واکاوی,اهداف,تمدید,وضعیت,اضطراری,در,رابطه,با,ایران,از,سوی,ترامپ Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تمدید وضعیت اضطراری در رابطه با ایران از سوی رییس جمهور ایالات متحده، گفت: رویکرد خصمانه آمریکایی ها و در راس آنها ترامپ نسبت به ایران اسلامی واضح و روشن است که قانون وضعیت اضطراری در رابطه با کشورمان نمونه آن محسوب می شود.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمدید قوانین تحریمی علیه ایران طی چهل سال گذشته تکرار شده و هیچگاه نتوانسته انتظارات آمریکایی ها را برآورده کند، اظهار کرد: در واقع کاخ سفید با تمدید قوانینی مانند وضعیت اضطراری در رابطه با کشورمان درصدد بلوکه کردن اموال ایران است در حالی که دستگاه دیپلماسی کشورمان با بهره گیری از ظرفیت های بین المللی توانسته در دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه حق ایران را دریافت کند.

وی با اشاره به اینکه تشدید تحریم ها هدفی جز افزایش فشار اقتصادی را ندارد، ادامه داد: این مهم در حالیست که طی چند سال گذشته تقویت روباط دوجانبه و چندجانبه در دستورکار دولتمردان ایرانی قرار گرفته از این رو شاهد شکست های پی در پی سیاست های آمریکایی ها هستیم.

ترامپ امضا
  • بیشتر بخوانید:

تمدید وضعیت اضطرار آمریکا علیه ایران دیوار بی اعتمادی را بلندتر کرد

پشت پرده تمدید وضعیت اضطراری ملی علیه ایران/ دولت در مذاکرات با اروپا این موارد را گوشزد کند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه واشنگتن از سال 1995 تاکنون هر سال وضعیت اضطراری در رابطه با ایران را تمدید می کند، تصریح کرد: در واقع همه دولتمردان آمریکایی راه اشتباهی را می روند که از ابتدا بنا شده و طی این سال ها هیچگاه به این مسئله فکر نکرده اند که این سیاست پاسخ مطلوبی برایشان ندارد و صرفا جنبه رسانه ای و مصرف داخلی دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروزه ایران اسلامی دارای جایگاه مطلوبی در عرصه بین المللی است و روابط خوبی با کشورهای دنیا دارد از این رو در آینده ای نزدیک شاهد افزایش سطح دیپلماسی فعال کشورمان خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا وضعیت اضطراری در رابطه با ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در این بیانیه خاطرنشان کرده که وضعیت اضطرار ملی درباره ایران که واشنگتن اولین بار روز ۱۵ مارس ۱۹۹۵ اعلام کرده، بایستی بعد از ۱۵  مارس سال ۲۰۱۹  نیز ادامه پیدا کنند.

همچنین در این بیانیه آمده است: رئیس‌جمهور آمریکا روز ۱۵ مارس ۱۹۹۵ به موجب فرمان اجرایی شماره ۱۲۹۷۵ و به منظور رسیدگی به تهدیدهای غیرمعمول و فوق‌العاده‌ای که اقدامات و سیاست‌های حکومت ایران علیه منافع ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده ایجاد می‌کنند، در ارتباط با این کشور وضعیت اضطرار ملی اعلام کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000