هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جمالی نوبندگانی مطرح کرد:

عدم بهبود روابط ایران و کانادا به دلیل تعاریف دوگانه کشورها از تروریسم و پولشویی است

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: روابط ایران و کانادا با توجه به تعارف دوگانه ایران و کانادا از تروریسم، پولشویی و فسادهای مالی در کوتاه مدت بهبود پیدا نخواهد کرد.
پنج‌شنبه 23 اسفند 1397 ساعت 20:15
عدم بهبود روابط ایران و کانادا به دلیل تعاریف دوگانه کشورها از تروریسم و پولشویی است عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: روابط ایران و کانادا با توجه به تعارف دوگانه ایران و کانادا از تروریسم، پولشویی و فسادهای مالی در کوتاه مدت بهبود پیدا نخواهد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201902101766875690.jpg عدم,بهبود,روابط,ایران,و,کانادا,به,دلیل,تعاریف,دوگانه,کشورها,از,تروریسم,و,پولشویی,است Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به عدم وجود قرارداد استرداد مجرمین بین ایران و کانادا، گفت: دنیای غرب از ابتدا علیه جمهوری اسلامی موضع منفی داشته و به خصوص در تقسیم کاری که صورت گرفته، کانادایی‌ها به عنوان حامیان حقوق بشر معرفی شدند اما در مجامع عمومی و بین‌المللی سردمدار قطعنامه‌ها و تحریم‌ها علیه ایران بودند.

کانادا پناهگاه اختلاسگران و مفسدان اقتصادی

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: روابط ایران و کانادا صرفا اختلاف سیاسی بین دو کشور نیست، کانادا به عنوان متحد ایران در مقابل جمهوری اسلامی عمل می‌کند و خیلی از جاسوس‌پروری‌ها را انجام می‌دهند و بر خلاف قوانین بین‌المللی و حتی FATF محل و پناه‌گاهی برای اختلاسگران و مفسدان اقتصادی شده است.

اعتراض ایرانیان مقیم کانادا به دلیل عدم برخورد دولت کانادا با خاوری و شیخ الاسلامی

وی افزود: کانادا در این موضوعات به پوشش سیاسی مسئله پرداخته و از کسانی که اخلال در اقتصاد ایران به وجود آوردند، حمایت می‌کند. البته مجمع ایرانیان مقیم کانادا نامه‌ای زدند و نسبت به عدم همکاری دولت کانادا با ایران در استرداد مجرمینی چون محمود خاوری و مرجان شیخ الاسلامی اعتراض کردند.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: این شیوه پناه دادن به اختلاسگران در دراز مدت به نفع دولت کانادا نیست، دولت کانادا باید با این افراد همچون شهروندان مفسد خود برخورد کند.

روابط ایران و کانادا در کوتاه مدت بهبود پیدا نمی‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به تعارف دوگانه ایران و کانادا از تروریسم، پولشویی و فسادهای مالی در کوتاه مدت روابط ایران و کانادا بهبود پیدا نخواهد کرد./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000