هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نجفی خوشرودی تشریح کرد:

تاثیر سفر رییس جمهور در توسعه مناسبات اقتصادی میان ایران و عراق

سرویس دیگر رسانه‌ها
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیر سفر رییس جمهور در توسعه مناسبات اقتصادی میان ایران و عراق گفت: ایران توان اقتصادی زیادی دارد که می‌تواند در مسیر توسعه و سازندگی عراق بسیار موثر باشد.
چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 17:00
تاثیر سفر رییس جمهور در توسعه مناسبات اقتصادی میان ایران و عراق سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیر سفر رییس جمهور در توسعه مناسبات اقتصادی میان ایران و عراق گفت: ایران توان اقتصادی زیادی دارد که می‌تواند در مسیر توسعه و سازندگی عراق بسیار موثر باشد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611101021572290.jpg تاثیر,سفر,رییس,جمهور,در,توسعه,مناسبات,اقتصادی,میان,ایران,و,عراق Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی نجفی خوشرودی  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «ظرفیت‌های بسیار زیادی برای توسعه روابط میان ایران و عراق به خصوص در حوزه‌های اقتصادی وجود دارد»، گفت: البته روابط تجاری و اقتصادی باید متقابل و نه یک‌جانبه باشد.

وی سفر رییس جمهور به عراق را بسیار مهم و مورد توجه دنیا خواند و گفت: ظرفیت‌های بسیار زیادی برای توسعه روابط میان ایران و عراق در حوزه‌های اقتصادی، منطقه‌ای، گردشگری و تبادل زوار وجود دارد. ایران در کنار دولت و ملت عراق با تروریسم مبارزه کرد. امروز هم عراقی‌ها تاکید کردند که در کنار ایران برای مقابله با تحریم‌ها هستند.

وی ادامه داد: ما در منطقه با کشورهای همسایه به صورت مشترک زندگی می‌کنیم این‌که کشورهای دیگر در اقصی نقاط دنیا می‌خواهند در منطقه حضور داشته باشند قابل قبول نیست البته به همین دلیل مجبور هستند مخفیانه و سرزده رفت و آمد داشته باشند که این رفتارها هم مخل امنیت منطقه است.

به گزارش ایسنا سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیر سفر رییس جمهور در توسعه مناسبات اقتصادی میان ایران و عراق، ادامه داد: ایران توان اقتصادی زیادی دارد که می‌تواند در مسیر توسعه و سازندگی عراق بسیار موثر باشد. البته روابط باید به صورت متقابل و نه یک جانبه باشد. قطعا این سفر و توافقات حاصل شده به خصوص در زمینه‌های حمل و نقل، تجاری و گردشگری و موضوعات فنی و مهندسی تاثیر زیادی در این رابطه دارد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000