هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بیرانوندی:

مدارس از اسکان نوروزی مسافران حذف شدنی نیست

سرویس فرهنگی
رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس معتقد است حجم سفر در ایام نوروز آنچنان بالاست که مدارس علیرغم نداشتن امکانات رفاهی لازم، از چرخه اسکان نوروزی مسافران قابل حذف نیستند.
پنج‌شنبه 23 اسفند 1397 ساعت 08:07
مدارس از اسکان نوروزی مسافران حذف شدنی نیست رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس معتقد است حجم سفر در ایام نوروز آنچنان بالاست که مدارس علیرغم نداشتن امکانات رفاهی لازم، از چرخه اسکان نوروزی مسافران قابل حذف نیستند. http://cdn.icana.ir/d/019/201902103120081705.jpg مدارس,از,اسکان,نوروزی,مسافران,حذف,شدنی,نیست Icana

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره اسکان فرهنگیان در ایام نوروز در مدارس گفت: مسافرت در نوروز سنت دیرینه‌ای است که ایرانیان آن را به جا می‌آورند و به مسافرت می‌روند؛ این حجم از سفر در ایام عید باعث می‌شود در برخی شهرها جایی برای اسکان همگی آنها وجود نداشته باشد.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از این مسافران معلمان هستند، بهترین مدیریت اسکان مسافران را این دانست که از تمامی اماکن موجود برای تقویت سفر در نوروز استفاده کرد.

برای مسافران اقامت در مدارس بهتر از خوابیدن در گوشه شهر و پیاده‌رو است

وی درباره ایده ارائه تسهیلات سفر به معلمان به منظور اسکان آنها در هتل‌ها و مسافرخانه‌ها به جای مدارس، ادامه داد: جایگزین مدرسه برای اسکان مسافران در ایام نوروز وجود ندارد؛ سال گذشته در شهر خرم‌آباد تمامی هتل‌ها و مسافرخانه‌ها و حتی مدارس اداراتی که امکان پذیرش مهمان داشتند، پُر شده بود و در برخی موارد ناچار شدیم از خانه‌های شخصی مردم برای اقامت مسافران استفاده کنیم تا با خاطره بد برنگردند زیرا خوشبختانه استقبال مردم از خرم‌آباد زیاد است و این شهر، مقصد گردشگری است و نه معبر.

بیرانوندی در توضیح امکانات رفاهی مدارس برای مسافران گفت: اگرچه مدارس به اندازه یک هتل یا مهمانپذیر امکانات رفاهی ندارد و حداقلی است ولی بهتر از خوابیدن مسافر در گوشه شهر و پیاده‌رو است زیرا از امنیت برخوردار هستند.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه مدارس از اسکان نوروزی مسافران حذف شدنی نیست، افزود: تاکنون برای مهیا کردن مدارس یا تعمیرات احتمالی بعد از خروج مسافران داده می‌شد؛ باید این اعتبارات تقویت شود تا هم مدارس آسیب نبیند و هم قابل اسکان برای مهمانان باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000