هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یوسفیان ملا:

گام عملی برای مبادله با پول ملی کشورها برداشته نشده است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید در زمینه مبادله با پول ملی ایران و کشورهای طرف قرارداد تجاری  گام عملی برداشته نشده است.
چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 17:04
گام عملی برای مبادله با پول ملی کشورها برداشته نشده است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید در زمینه مبادله با پول ملی ایران و کشورهای طرف قرارداد تجاری  گام عملی برداشته نشده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201903108585486599.jpg گام,عملی,برای,مبادله,با,پول,ملی,کشورها,برداشته,نشده,است Icana

عزت الله یوسفیان ملا، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر رئیس جمهور به عراق و تاکید بر مبادله با پول ملی دو کشور، گفت: برای انجام مبادله با پول ملی بین کشورها تا کنون هیچ نوشته و قرار داد مکتوب نداشته ایم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس  ادامه داد: همان طور که در قانون تاکید شده است باید تمام قراردادها و معاهده ها بین ایران و کشورهای دیگر به تصویب مجلس برسد و در زمینه مبادله با پول ملی دو کشور تا کنون قرارداد و توافقنامه ای منعقد نشده که نیاز به تایید مجلس داشته باشد.

دلار ارز

 

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه در گذشته نیز در زمینه مبادله با پول ملی صحبت هایی از سوی دولت مطرح شده است، گفت: در خصوص بازپرداخت بدهی ها نیز صحبت هایی در میان بود اما همچنان با روال قبلی بدهی ها پرداخت می شود.

یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با وجود اینکه زمینه مبادله با پول ملی دو کشور فراهم نشده است، عنوان کرد: در زمینه مبادله با پول ملی باید گفت که در شهرها نوار مرزی تا عمق 60 کیلومتر در دو کشور ایران و عراق به راحتی با پول دو کشور مبادله انجام می شود، در شهرهای کربلا، نجف و کرمانشاه این مبادلات به راحتی با پول ملی دو کشور صورت می گیرد.

تقریبا مرز بین ایران و عراق برداشته شده است

این نماینده مجلس با بیان اینکه برنامه هایی برای انجام مبادله با ریال ایران و دینار عرق صورت گیرد، ادامه داد: علاوه بر اینکه می خواهیم با عراق چنین کاری را انجام دهیم در تلاش هستیم با چین و روسیه نیز مبادلات را از دلار و یورو به سمت ارز کشورها ببریم اما در این بین به دلیل افزایش تردد با عراق بهتر می توان این برنامه را در این کشور پیاده کرد.

وی با اشاره به رایگان شدن اخذ ویزای عراق و برعکس، گفت: در شرایطی که تقریبا مرز بین دو کشور برداشته شده و به قول اروپایی ها شینگل شده است، این اتفاق می تواند بر مبادله با ارز دو کشور تاثیر مستقیم بگذارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: کاهش ارزش پول ایران مانع عملی شدن این ایده نیست، بلکه مبادله براساس ارزش پول کشور انجام می شود.

بیشتر بخوانید:

یوان به تنهایی نمی تواند ارز جایگزین شود

دولت هر چه زودتر نسبت به جایگزینی ارز در مبادلات مالی اقدام کند/

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000