هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اختلاف نظر موسسه استاندارد و وزارت بهداشت

محمدی: برنج های مسموم مجددا به آزمایشگاه ارسال شد

سرویس اقتصادی
**عضو کمیسیون کشاورزی اظهار داشت: نتیجه آزمایش‌های مجدد برای تایید سم و فلزات سنگین در هفته جاری اعلام خواهد شد.
شنبه 11 مهر 1388 ساعت 17:44

بهمن محمدی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان این که کمیسیون کشاورزی در زمینه برنج‌های آلوده وارداتی وظیفه خود را انجام داده است، گفت: به دلیل اختلاف نظر بین موسسه استاندارد و وزارت بهداشت مبنی برآلوده بودن برنج‌های وارداتی مقرر شد تا آزمایشگاهی که مورد اعتماد است این آزمایشات مجدداً‌ انجام گیرد.

محمدی در ادامه افزود: طبق نظر موسسه استاندارد سم آرسنیک در برنج‌های وارداتی وجود دارد اما وزارت بهداشت معتقد است که سم آرنیک جزو مشخصات وزارت بهداشت نیست و فلزات سنگین نیز دراین برنج‌ها دیده نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی خاطر نشان کرد: موسسه استاندارد، وزارت بازرگانی و وزارت بهداشت مجوزهای لازم را برای واردات این محصولات داده‌اند و حال این موسسات و وزارتخانه‌ها بایکدیگر در خصوص وجود فلزات سنگین و سم آرسینک در برنج‌های وارداتی دچار اختلاف نظر هستند.

محمدی در ادامه افزود: یکی از مسائل مورد بحث در زمینه غیراستاندارد بودن برنج‌های وارداتی نظر کشور هند مبنی بر آلوده بودن ناحیه پنجاب و کشت برنج در این ناحیه بوده است.

عضو کمیسیون کشاورزی با بیان این که وزارت بهداشت مدعی است که سم آرسینک جزو فاکتورهای آزمایش‌های بهداشت نیست گفت: باید تلاش شود که سم آرسینک جزو فاکتورهای موجود در آزمایشگاه‌ها قرار گیرد.

وی اظهار داشت: مقرر شده است تا نتیجه آزمایش‌های مجدد برای وجود سم و فلزات سنگین در برنج‌های وارداتی شنبه یا دوشنبه هفته جاری اعلام شود و موسسه استاندارد و وزارت بهداشت و موسسه جهاد کشاورزی توامان با یکدیگر این نتایج را ارائه خواهند داد و کمیسیون کشاورزی دراین زمینه نتیجه‌گیری خواهد نمود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000