سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دهمرده:

ذره بین مجلس بر برخورد و مقابله با سارقان علمی

سرویس فرهنگی
رییس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش مجلس گفت: بر اساس قانون، دولت مکلف است که با سارقان علمی مقابله و برخورد کند.
شنبه 25 اسفند 1397 ساعت 07:21
ذره بین مجلس بر برخورد و مقابله با سارقان علمی رییس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش مجلس گفت: بر اساس قانون، دولت مکلف است که با سارقان علمی مقابله و برخورد کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201804107425906543.jpg ذره,بین,مجلس,بر,برخورد,و,مقابله,با,سارقان,علمی Icana

حبیب اله دهمرده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به فعالیت برخی از افراد سودجو در تهیه و عرضه آثاری از قبیل رساله، پایان‌نامه، مقاله، طرح پژوهشی در کشور گفت: یکی از لوایح بسیار خوبی که درمجلس به تصویب رسید، قانون مقابله با سرقت علمی بود که انتظار می رود، دولت در راستای مبارزه با سارقان علمی قدم بردارد و قانون را در این خصوص اجرایی کند.

تبلیغات آزاد و بدون مزاحمت توسط سارقان علمی در کشور

رییس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زیبنده و شایسته سیستم آموزشی کشور نیست که افرادی سودجو برای بدست آوردن ثروت اقدام به چنین اعمال زشتی کرده و به دنبال تهیه و عرضه آثاری از قبیل رساله، پایان‌نامه، مقاله، طرح پژوهشی در کشور باشند و حتی برای این اقدام ناشایست خود، آزادانه و بدون هیچ مزاحمتی تبلیغات داشته باشند.

عزمی در دولت برای مقابله با سرقت علمی وجود ندارد

عزمی در دولت برای مقابله با کسانی که ضربه به علم را هدف گرفته اند، وجود ندارد

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  لایحه ای که دولت تحت عنوان مقابله با سرقت علمی به مجلس ارائه کرد و مجلس بعد انجام کار کارشناسی شده و بررسی های فراوان، آن را به تصویب رساند،  چنین انتظار می رفت که دیگر شاهد این قبیل اقدامات در کشور نباشیم، اما به نظر می رسد که عزمی در دولت برای مقابله با کسانی که ضربه به علم را هدف گرفته اند، وجود ندارد.

وی با بیان اینکه کشور سرشار از افرادی  است که دارای نبوغ و استعدادهای بسیار بالایی برای ارتقای  سطح علمی کشور می باشند، افزود: تعداد افرادی که اقدام به سرقت علمی می کنند، ناچیز است و نباید این افراد به حال خود وا گذاشته شده تا بتوانند این عمل ناشایست را در کشور رواج دهند.

وزیر علوم پاسخگوی اقدامات خود در راستای مقابله با سرقت علمی باشد

رییس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: مجلس باید از بازوی نظارتی خود در راستای حمایت از علم استفاده کرده و دولت وظیفه دارد که با این وضعیت مقابله کند و اگر وزارت علوم به عنوان متولی آموزش عالی در کشور از انجام مسئولیت خود در راستای مقابله با سرقت علمی سرباز زد، وزیر علوم باید پاسخگوی انفعال خود در این خصوص باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000