هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کرد:

گردشگری در استان سیستان و بلوچستان، ظرفیتی دیده نشده است

سرویس فرهنگی
عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس بر لزوم توجه ویژه به گردشگری استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد.
پنج‌شنبه 23 اسفند 1397 ساعت 08:04
گردشگری در استان سیستان و بلوچستان، ظرفیتی دیده نشده است عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس بر لزوم توجه ویژه به گردشگری استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201703105167633850.jpg گردشگری,در,استان,سیستان,و,بلوچستان،,ظرفیتی,دیده,نشده,است Icana

علی کرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت ، در خصوص ظرفیت های گردشگری استان سیستان  و بلوچستان و عدم توجه به جاذبه های گردشگری موجود در این استان گفت: استان سیستان و بلوچستان یکی از قطب های گردشگری کشور است که نیاز است جاذبه های گردشگری موجود در این استان  برای مردم معرفی شوند تا بتوان گردشگران بسیاری را برای دیدن جاذبه های این استان سوق داد.

بهترین زمان سفر به استان؛ از اواخر زمستان تا اواخر فصل بهار

نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه در اواخر زمستان سال جاری، رحمت الهی شامل این استان شده و باران و برف بسیار خوبی در استان سیستان و بلوچستان باریده است که این برف و باران، طبیعت بسیار خوب و مطبوعی را ایجاد کرده و لازم است که گردشگران داخلی و خارجی با سفر به این استان، از جاذبه ها و طبیعت آن دیدن کنند که بهترین زمان سفر به این استان از اواخر زمستان تا اواخر فصل بهار است.

دریاچه هامون

استان سیستان و بلوچستان از شمال تا جنوب؛ دارای ظرفیت بالای گردشگری

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان از شمال تا جنوب، ظرفیت گردشگری بسیار خوبی دارد؛ از شمال و در منطقه سیستان، دریاچه بسیار زیبای هامون را دارد و تمدن چندین هزار ساله شهر سوخته نیز می تواند، جاذبه ای بسیار زیبا را برای گرشگران داخلی و خارجی ایجاد می کند و حتی قله آتشفشانی تفتان، طبیعتی بسیار زیبا را در برگرفته است.

شهر سوخته

وی ادامه داد:  منطقه بلوچستان در این استان نیز، آثار تاریخی و تمدنی بسیاری وجود دارد که باید از جانب مسئولان گردشگری استان برای افرادی قصد عزیمت به استان سیستان و بلوچستان را دارند، معرفی شوند و هم چنین سواحل بسیار زیبای دریای عمان و شهر بندری چابهار که می تواند گردشگران بسیاری جذب کند.

توجه به ظرفیت گردشگری استان در راستای رفع محرومیت

کرد تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان یکی از استان های محروم کشور است و نباید با داشتن ظرفیت های بالای گردشگری، در محرومیت بماند که به طور قطع با استفاده از ظرفیت گردشگری در این استان، می توان بسیاری از مشکلات این استان در خصوص بیکاری و معضلات دیگر را حل نموده و ثروتی سرشار را نصیب این استان کرد که این وضعیت به همت مسئولان مرتفع خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: آنچه از دولت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری انتظار می رود، توجه ویژه به استان سیستان و بلوچستان و ظرفیت گردشگری این استان است و می توان با تبلیغات مناسب سالانه گردشگران بسیاری را روانه این استان کند و باعث محرومیت زدایی در این استان شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000