هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جاسمی با اشاره به اقدام ضدایرانی پمپئو؛

گزارش حقوق بشری آمریکا علیه ایران برای افزایش فشار سیاسی است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد گزارش حقوق بشری وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در خصوص ایران هیچ مبنای قانونی ندارد و کاملا سیاسی و برای افزایش فشار علیه کشورمان است.
جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 08:19
گزارش حقوق بشری آمریکا علیه ایران برای افزایش فشار سیاسی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد گزارش حقوق بشری وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در خصوص ایران هیچ مبنای قانونی ندارد و کاملا سیاسی و برای افزایش فشار علیه کشورمان است. http://cdn.icana.ir/d/019/201803100626131285.jpg گزارش,حقوق,بشری,آمریکا,علیه,ایران,برای,افزایش,فشار,سیاسی,است Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به گزارش حقوق بشری وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در خصوص ایران، گفت: متاسفانه به وضوح می توان مشاهده کرد که مولفه حقوق بشر به دستاویز و ابزاری در دست کشورهای پرنفوذ در سامان ملل تبدیل شده و اتهام زنی به کشورمان بر اساس نقض حقوق بشر در این راستا تلقی می شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در این زمینه، اظهار کرد: در این بین باید یادآور شود مولفه نقض حقوق بشر که در گزارش دولت آمریکا به آن اشاره شده توسط همین کشور به طور آشکار در سراسر دنیا زیرپا گذاشته می شود اما هیچ مرجعی به آن رسیدگی نمی کند.

  • بیشتر بخوانید؛

گزارش حقوق بشر سازمان ملل غیرواقعی است/ ایران نقض حقوق بشر در عربستان و آمریکا را به گوش جهان برساند

وی با اشاره به اینکه گزارش حقوق بشری ایالات متحده هیچ مبنای قانونی ندارد و وزارت خارجه این کشور در هر سال برای برخی از کشورها چنین گزارشی را تهیه می کنند، ادامه داد: در واقع این گزارش جهت دار، دارای خطی مشی سیاسی و البته برای فشار بر کشورهایی است که سیاست های آمریکایی ها را دنبال نمی کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه امروزه رژیم صهیونستی در حال نقض حقوق بشر است و به طور آشکار فلسطینیان را به خون و خاک کشیده است، تصریح کرد: باید از دولت ترامپ پرسید چرا گزارش حقوق بشری در خصوص صهیونیست های اشغالگر تهیه نمی کنند؟ همچنین هستند کشورهایی نظر سعودی که امروزه مردم یمن را نابود کرده اند اما صدای هیچ کشوری از جمله ایالات متحده نسبت به این اقدام خلاف حقوق بشری بلند نمی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد اکنون که آمریکایی از برجام خارج شده اند، سیاست پرداختن به مسائلی همچون نقض حقوق بشر، موشکی و غیره را دردستور کارشان قرار داده اند لذا شاهد طرح چنین موضوعاتی هستیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مایک پمپئو در گزارش حقوق بشری خود در سال ۲۰۱۸ در خصوص ایران مدعی شد که وضعیت اوضاع حقوق بشر در ایران ضعیف بوده و در زمینه‌هایی اصلی پس‌رفت داشته است.

در این گزارش حقوق بشری به پرونده نسرین ستوده، وکیل حقوقی نیز اشاره شده و در موضعی مداخله جویانی به روند حقوقی پرونده او انتقاد شده است.

گزارش حقوق‌بشری از سوی وزارت خارجه آمریکا درباره ایران و بسیاری دیگر از کشورهای جهان در حالی هرساله منتشر می‌شود که آمریکا خود از نظر همین کشورها و حتی نهادهای بین‌المللی یکی از ناقضان اصلی حقوق بشر در سطح جهان است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000