هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

دیدار رئیس و اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان با رئیس مجلس گرجستان

سرویس بین الملل
احمد علیرضابیگی رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان و هیأت همراه در محل مجلس گرجستان با ایراکلی کوباخیدزه رییس مجلس گرجستان دیدار و گفتگو کردند.
پنج‌شنبه 23 اسفند 1397 ساعت 16:18
دیدار رئیس و اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان با رئیس مجلس گرجستان احمد علیرضابیگی رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان و هیأت همراه در محل مجلس گرجستان با ایراکلی کوباخیدزه رییس مجلس گرجستان دیدار و گفتگو کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/201903106197932904.jpg دیدار,رئیس,و,اعضا,گروه,دوستی,پارلمانی,جمهوری,اسلامی,ایران,و,گرجستان,با,,رئیس,مجلس,گرجستان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد علیرضابیگی، رییس گروه دوستی پارلمانی کشورمان، در ابتدای این دیدار با با تبریک یکصدمین سال تاسیس مجلس گرجستان، روابط دو کشور را دوستانه و تاریخی توصیف کرد و گفت: «روابط پارلمانی بین دو کشور بسیار خوب و در سطح گسترده است»

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، همچنین در خصوص موضوع مشکلات تردد ایرانیان به گرجستان نیز اظهار داشت: «مشکلات موجود بین دو کشور نیاز به بازسازی ساختاری دارد و ضرورت دارد که مسایل مطروحه با درایت مسوولین گرجی حل و فصل شود».

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در این دیدار با اشاره به تاثیر روابط پارلمانی در توسعه مراودات میان مردم دو کشور را مهم و سازنده دانست.

وی ارتباطات سیاسی فیمابین را به دلیل اراده رهبران دو کشور  رو به گسترش خواند و گفت: «علیرغم افزایش رشد روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور طی سالهای گذشته، هنوز به سطح مطلوب نرسیده است که امیدواریم با اجرای پروژه‌‌‌های مشترک و  بهره گیری مناسب  از ظرفیت های فراوان موجود ، شاهد ارتقای بیش از پیش روابط اقتصادی میان  ایران و گرجستان باشیم.

ایراکلی کوباخیدزه، رئیس مجلس گرجستان نیز در این دیدار روابط دو کشور را به دلیل اشتراکات تاریخی و جغرافیایی و فرهنگی بسیار خوب و با اهمیت توصیف کرد.

رئیس مجلس گرجستان  با اشاره به اهمیت مراودات تجاری، اقتصادی و فرهنگی گفت: «تلاش برای تقویت روابط و مناسبات فی‌مابین، منافع متقابل فراوانی برای دو کشور  در پی خواهد داشت».

در این دیدار، سیدجواد قوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و یعقوب شیویاری، سعید باستانی، علی کاظمی باباحیدری، محمدرضا ملکشاهی راد خرم آباد نمایندگان مردم میانه ، تربت جام ، اردل وفارسان و خرم آباد در مجلس شورای اسلامی و از اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان  نیز حضور داشتند.

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000