هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دامادی:

فعالیت جریان‌های سیاسی در انتخابات قوه مقننه با ارائه لیست‌های انتخاباتی ساماندهی می‌شود

سرویس سیاسی
عضو مجمع نمایندگان استان مازندران اعتقاد دارد پررنگ شدن مولفه فعالیت احزاب در عرصه انتخابات قوه مقننه موجب ساماندهی و اعمال نظر فعالیت جریان های سیاسی توسط نمایندگان می شود.
جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 15:22
فعالیت جریان‌های سیاسی در انتخابات قوه مقننه با ارائه لیست‌های انتخاباتی ساماندهی می‌شود عضو مجمع نمایندگان استان مازندران اعتقاد دارد پررنگ شدن مولفه فعالیت احزاب در عرصه انتخابات قوه مقننه موجب ساماندهی و اعمال نظر فعالیت جریان های سیاسی توسط نمایندگان می شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201607106065279555.jpg فعالیت,جریان‌های,سیاسی,در,انتخابات,قوه,مقننه,با,ارائه,لیست‌های,انتخاباتی,ساماندهی,می‌شود Icana

محمد دامادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص پررنگ شدن مولفه فعالیت احزاب در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس کنونی مجلس عوام است و این در حالیست که همواره آرزو داشتم مجلس قانونگذاری با مجلس کنونی به صورت تفکیک شده باشد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع افرادی که حقوقدان هستند و اشراف به قانون دارند یا حتی چندین دوره سابقه فعالیت در قوه مقننه را دارند مجلسی را تشکیل دهند و به قانونگذاری بپردازند.

وی ادامه داد: همچنین مجلس دیگری تشکیل شود تا به برطرف کردن امور دیگر بپردازد که این مهم بیانگر مجلس خواص و عوام است. بر این اساس حزبی شدن انتخابات قوه مقننه می تواند تاحدودی به این مهم کمک کند.

احزاب

این نماینده مردم با اشاره به انتقادات برخی افراد مبنی بر اینکه وقتی افراد به صورت لیستی به مردم معرفی شوند در صورت ورود به قوه مقننه مجبور هستند خط مشی حزب خود را درنظر بگیرند و در تصمیم گیری ها به طور حزبی رای دهند، افزود: باید اذعان کرد بسیاری از نمایندگان در مواجه با لوایح و کنوانسیون های چهارگانه بیش از اینکه به مطالعه و نظر خود متکی باشند، نظر جریان های سیاسی خود را اعمال کردند.

دامادی تصریح کرد: بنابراین جریانهای فکری و سیاسی اکنون نیز در حال فعالیت هستند و نظرشان توسط افراد اجرایی می شود از این رو با تصویب قانونی که فعالیت احزاب را قانونمندتر می کند می تواند کمک بهتری به ساماندهی در این عرصه کند.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین بر این اساس شاهد تصویب و نظارت بر اجرای قانون صحیح تر خواهیم بود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000