سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
برزگر:

تمرکزگرایی به معنای خودتحریمی در دوران مبارزه با تحریم‌های بیگانگان است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد تمرکزگرایی به معنای خودتحریمی در دوران مبارزه با تحریم های بیگانگان است.
جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 17:24
تمرکزگرایی به معنای خودتحریمی در دوران مبارزه با تحریم‌های بیگانگان است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد تمرکزگرایی به معنای خودتحریمی در دوران مبارزه با تحریم های بیگانگان است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606104892053267.jpg تمرکزگرایی,به,معنای,خودتحریمی,در,دوران,مبارزه,با,تحریم‌های,بیگانگان,است Icana

شهروز برزگر کلشانی  در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در رابطه با ضرورت تمرکززدایی و افزایش اختیار استانها در امور مختلف، گفت: مولفه تمرکززدایی امروزه به عنوان موضوعی مهمی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و غیره محسوب می شود زیرا این امر سبب تصمیم گیری در ارتباط نزدیک تر با مردم می شود.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا به سمت تمرکززدایی حرکت کرده اند، اظهار کرد: در واقع آنها وقتی آثار منفی تمرکزگرایی در مقوله های مختلف را مشاهده کردند، با بکارگیری افزایش اختیارات مسئولان محلی مشکلاتشان را برطرف کردند.

وی با بیان اینکه نباید فراموش کرد که تمرکززدایی به جابجایی و نقل مکان وزارتخانه ها محقق نمی شود، افزود: امروزه مردم با اینکه وزارتخانه ها در تهران باشند مشکلی ندارد بلکه دغدغه های زمانی شکل می گیرد که مراجعه کنندگان به دلیل اختیار کم مسئولان استانی مجبور هستند برای پیگیری امور خود به پایتخت سفر کنند که این امر به معنای واقعی بروکراسی و اتلاف منابع است.

  • بیشتر بخوانید؛

تفویض اختیار به مسئولان محلی و افزایش نظارت بر استانها امری ضروری است

توسعه دولت الکترونیک زمینه تمرکززدایی در کشور را فراهم می‌کند

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: طبق قانون برنامه ششم توسعه دولت باید به سمت افزایش اختیار استانها گام بردارد و امروزه با توجه به شرایط کشور اهمیت تحقق تمرکززدایی دوچندان شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان با تامل و دقت بیشتری بخشی از اختیارات خود را در چارچوب قانونی به مسئولان استانی از جمله استانداران واگذار کنند تا امور در بخش های مختلف کشور تسهیل شود و در داخل کشور دچار خودتحریمی نشویم./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000