هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شاعری با انتقاد از نظارت دولت بر بازار:

حذف تخصیص ارز دولتی برای کالاهای اساسی پاک کردن صورت مسئله است

سرویس اقتصادی
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: حذف تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی به واردات کالاهای اساسی موجب افزایش تلاطم در بازار می‌شود و همچنین عرضه کالای اساسی با قیمت بالا افزایش پیدا می‎‌کند.
شنبه 25 اسفند 1397 ساعت 10:29
حذف تخصیص ارز دولتی برای کالاهای اساسی پاک کردن صورت مسئله است عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: حذف تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی به واردات کالاهای اساسی موجب افزایش تلاطم در بازار می‌شود و همچنین عرضه کالای اساسی با قیمت بالا افزایش پیدا می‎‌کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201610105918628879.jpg حذف,تخصیص,ارز,دولتی,برای,کالاهای,اساسی,پاک,کردن,صورت,مسئله,است Icana

علی محمد شاعری عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تخصیص ارز به کالاهای اساسی، گفت: مشکلات به وجود آمده در زمینه تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی به واردات کالاهای اساسی به دلیل عدم نظارت دولت بود، دولت هیچگونه کنترل و نظارتی بر واردات کالاهای وارداتی با ارز دولتی نداشت.

دولت تضمینی در قبال تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی دریافت نکرده است

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت هیچگونه تضمینی دریافت نکرده بود که واردکننده موظف شود در ازای دریافت ارز 4هزار 200 تومانی کالاهای اساسی را با این مبنای قیمتی عرضه کند، ادامه داد: مشکل اصلی و کنونی دولت در زمینه عدم کنترل بر بازار است.

واردات کالا با ارز 4 هزار و 200 تومانی باید با نظارت دولت باشد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کالاهای وارداتی با ارز 4 هزار و 200 تومانی باید تحت نظارت دولت در عمده فروشی‌ها و جزئی فروشی‌ها توزیع شود، ادامه داد: دولت باید بر بازار نیز نظارت جامعی داشته باشد زیرا منشاء مشکلات در تخصیص ارز 4 هزار و تومانی نیست.

گوشت وارداتی

 

دولت مکلف به مطالبه گری از واردکنندگان است

وی با تاکید بر اینکه ارز 4 هزار و 200تومانی باید به واردات کالاهای اساسی شامل گوشت، روغن، شکر، دارو، نهاده‌های دامی و لوزارم پزشکی تخصیص پیدا کند، عنوان کرد: دولت باید در قبال تخصیص ارز دولتی به واردات کالاهای اساسی از واردکنندگان مطالبه کالاهایی با این مبنای قیمتی را درخواست کند.

حذف ارز دولتی تلاطم بازار را به همراه دارد

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوء مدیریت دولت بر بازار به میزانی مشهود شده است که برخی به دنبال پاک کردن صورت مسئله هستند، گفت: حذف تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی به واردات کالاهای اساسی موجب افزایش تلاطم در بازار می‌شود و همچنین عرضه کالای اساسی با قیمت بالا افزایش پیدا می‎‌کند.

دولت در مسائل راهبردی و کلان کفایت لازم را ندارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه دولت ثابت کرده است که در مسائل راهبردی و کلان کفایت لازم را ندارد و نمی‌تواند نظارت کافی بر بازار را داشته باشد، خاطرنشان کرد: نظارت بر اداره کشور یکی از اصول و پایه‌های حکمرانی مطلوب است دولت در این مسیر متاسفانه بسیار ضعیف عملکرده و ساز و کار آنها برای نظارت سنتی و قدیمی است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000