هدر اصلی
1388/07/12 13:40:00
سرویس فرهنگی
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات:

تغییرات در کنکور 89 باید حداقل ممکن باشد

**رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: تغییرات در کنکور ۱۳۸۹ باید به صورت حداقل ممکن انجام شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی عباسپور تهرانی فرد" در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری در صورتی که خواستار اعمال تغییراتی در کنکور است باید در نظر داشته باشد این تغییر باید از سال 1390 به بعد صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل این که دانش آموزان داوطلب کنکور امسال با روش قبلی آشنایی دارند در صورتی که قرار شود تغییراتی در کنکور اعمال شود باید این موضوع در سال 1389 بسیار جزئی باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین گفت: در جلسه هفته گذشته که با حضور کامران دانشجو وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و "سیدرمضان محسن‌پور" سرپرست وزارت آموزش و پرورش داشتیم قرار شد کمیته تبصره ماده 4 فعال شود و در این بین دانشجو برای اجرای قانون اعلام آمادگی داشت.

وی خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد هماهنگی نزدیکی بین دو وزارتخانه‌های علوم و تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش باشد تا در ارتباط با کنکور تصمیم‌گیری لازم را به انجام برسانند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: براساس این جلسه مقرر شد کمیته‌ تبصره ماده 4 فعال شده و دو ماه دیگر اقدامات عملی انعکاس یابد.

وی در پاسخ به این پرسش که وضعیت حذف کنکور به چه نحو خواهد شد گفت: طبق تبصره ماده دو کنکور مقاطع کاردانی می‌بایست حذف می‌شد هر چند وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری آمادگی خود را اعلام داشت اما در این بین معاونت نظام وظیفه و خدمت نسبت به این موضوع مخالفت کرد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: براساس مصوبات گذشته کنکور باید در مقطع کاردانی به خصوص ناپیوسته حذف می‌شد، اما نظام وظیفه در ارتباط با کاردانی پیوسته مقداری مخالفت نشان داد.

وی افزود: مسئولان نیروی انتظامی معتقدند افراد به طور حتم باید در کنکور شرکت و قبول شوند تا ادامه تحصیل بدهند، در صورتی که در قانون جدید این مسئله حل شده است.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از وزیرعلوم، تحقیقات و فن‌آوری خواست در این زمینه با حوزه نظام وظیفه همکاری لازم را به عمل آورد.

عباسپور در پاسخ به پیشنهاد سه ترمه‌ای شدن دانشگاه‌ها گفت: موضوع سه ترمی سیستم منسوخ شده‌ای در دنیاست و به طور عمده سال تحصیلی دو ترم است و رفتن به سمت سه ترمه شدن مناسب نیست.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: اگر بحث سه ترمه شدن که هم اکنون در حد یک خبر است جدی شود، از وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری سوال می‌کنیم.

عباسپور در خصوص این که آیا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برنامه‌ای برای بررسی مدارک مسئولین ندارد گفت: بررسی مدارک خیلی از مسئولان زیر سوال است حتی دولت ماموریتی به زاهدی وزیر سابق علوم داد که مدارک مسئولان را بررسی کند اما این موضوع قدری ادامه یافت و اما در ادامه رها شد.

وی خاطر نشان کرد: دولت باید مدارک مدیران و مسئولان را مورد بررسی قرار دهد چرا که کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دارای وقت چندانی نیست که مدارک همه مسئولان را مورد بررسی قرار دهد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص اخباری که در ارتباط با مدرک دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری مطرح شده گفت: بررسی مقدماتی نشان دهنده این است به رغم این که دارای یک اصالت مستقل است اما نمونه برداری‌هایی از لحاظ جمله برداری در‌آن دیده می‌شود، با اساتید دانشگاه شریف در تماس هستیم تا آزمایشات لازم در خصوص آن انجام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet