هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تذکر علیخانی به استفاده از واژه خلیج عربی

خالد مشعل موضع خود را اصلاح کند

سرویس بین الملل
**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: انتظار داریم خالد مشعل رییس دفتر سیاسی حماس موضع قبلی‌اش را اصلاح از واژه وزین خلیج‌فارس در سخنرانی‌ها و اظهار نظرهایش استفاده کند.
یکشنبه 12 مهر 1388 ساعت 16:01

قدرت الله علیخانی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: اظهارات ناپخته در خصوص خلیج فارس باعث می‌شود که دیگران هم پررو شوند.

خالد مشعل رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس جمعه شب در سخنرانی خود در قلعه صلاح الدین دمشق که مناسبت جشن قدس پایتخت فرهنگی جهان عرب درسال 2009 میلادی اظهار داشته بود: امیدوارم همه کشورهای اسلامی از شمال آفریقا، مصر، عربستان، سوریه، خلیج عربی، ایران ،اندونزی تا مالزی در یک صف در برابر دشمن بایستند.

براساس برخی اخبار مدتی قبل هم هوگو چاوز رییس جمهور و نزوئلا در اقدامی ناآگاهانه از همین واژه مجعول در سخنرانی‌ها و اظهارات خود استفاده کرده بود ولی حتی نسبت به جزایر سه گانه همیشه ایرانی در خلیج فارس نیز موضع‌گیری‌هایی ضد جمهوری اسلامی ایران داشته بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: متاسفانه ما همواره از این چنین موضع‌گیری‌هایی نسنجیده در رنج بوده‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی از مقامات هم می‌خواهند ما را داشته باشند و هم طرف مقابل با کشورمان را، به عبارتی چنین استنباط می‌شود که آنها با این اقدامشان چشم طمع به منافع ما دارند.

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: این رویه دوگانه‌ای مایه تاسف است، آنها باید بدانند و به طور حتم می‌دانند که ملت، مردم و مسئولان ما تا چه اندازه نسبت به خلیج فارس حساسیت دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: چنین موضع‌گیریهایی را ریختن آب به آسیاب دشمن دانست و افزود: ما نسبت به استفاده از واژه‌ها مجعول هشدار می‌دهیم و اعتراض می‌کنیم.

علیخانی به موضع‌گیری هوگوچاوز اشاره کرد و افزود:  هوگوچاوز ونزوئلا با صدام بعثی هم در خیلی از مواقع رابطه نزدیکی داشتند حتی دست به گردن هم می‌انداختند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موضع‌گیری‌های دوگانه چاوز این شائبه را تقویت می‌کند که ارتباطش با ایران در راستای منافع اوست و سود و منفعتی می‌برد.

وی در ادامه افزود: فروش بنزین با قیمت بالا این موضوع را تایید می‌کند معلوم می‌شود رابطه آنها با جمهوری اسلامی ایران نه براساس روابط اصولی بلکه منافع دنیوی و ... قرار گرفته است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000