شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/01/24 18:15:47
سرویس سیاسی
بروجردی:

هم پیمانی برخی کشورهای عربی با آمریکا برای سلطه بر منابع سوخت های فسیلی کشورها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که لیبی امروز وضعیت بسیار تاسف باری دارد، گفت:عربستان با بهره گیری از امکانات مالی و دخالتی هم‌پیمانان منطقه ای سعی می کند با کمترین هزینه سیاست‌های آمریکا را اعمال کند.
هم پیمانی برخی کشورهای عربی با آمریکا برای سلطه بر منابع سوخت های فسیلی کشورها عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که لیبی امروز وضعیت بسیار تاسف باری دارد، گفت:عربستان با بهره گیری از امکانات مالی و دخالتی هم‌پیمانان منطقه ای سعی می کند با کمترین هزینه سیاست‌های آمریکا را اعمال کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201808103782810127.jpg هم,پیمانی,برخی,کشورهای,عربی,با,آمریکا,برای,سلطه,بر,منابع,سوخت,های,فسیلی,کشورها Icana

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحولات اخیر لیبی و حمایت سعودی و همپیمانانش در این کشور ،گفت: لیبی کشور مهمیدر شمال آفریقا است، اگر از ابتدا دخالت های نظامی توسط آمریکا و همپیمانانش نبود،امروز لیبی دچار این هرج و مرج تمام عیار سیاسی و امنیتی نمی شد.

تبدیل لیبی به سوریه ای دیگر هدف آل سعود و همپیمانانش در ایجاد ناآرامی ها

نماینده مردم بروجرد و اشتریان در مجلس شورای اسلامی افزود:این کشورها برای لیبی  طرح مشابهی مانند سوریه داشتند و می‌خواستند که  سوریه دیگری را در این منطقه حساس به وجود بیاورند.

وی با اشاره به هم پیمانی برخی کشورهای عربی با آمریکا و عربستان برای دستیابی به نفت لیبی ،مطرح کرد:تمام این ها حلقه های متعدد؛ زنجیره سیاست راهبردی آمریکا برای از بین بردن امکانات جهان اسلام ،تضعیف کشورهای اسلامی و سلطه بر منابع سوخت های فسیلی این کشورها است.

بیشتربخوانید:

بروجردی با بیان اینکه آن چه در امروز در لیبی می گذرد نتیجه اعمال سیاست های آمریکا در منطقه است،تاکید کرد:آمریکایی ها بعد از شکست در افغانستان،عراق و سوریه ناامید شدند و نیروهای خودشان را دست دادند؛ جنگ نیابتی می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعال بودن عربستان در این رویه ،بیشتر به دلیل استراتژی آمریکا است،ادامه داد:عربستان با بهره گیری از امکانات مالی و دخالتی هم‌پیمانان منطقه ای سعی می کند با کمترین هزینه سیاست‌های آمریکا را اعمال کند و وضعیت لیبی امروز وضعیت بسیار تاسف باری است.

تضعیف جهان اسلام و کشتار هرچه بیشتر مسلمانان سیاست راهبردی آمریکا در لیبی

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید براین که مردم بعد از چندین سال از تحمل بحران در لیبی شاهد وضعیت بسیار تاسف بار در این کشور هستیم، تصریح کرد:آمریکا به عنوان بوجود آورنده داعش و حامی اصلی آنها بعد از شکست داعش در عراق در سوریه ،سیاست‌های انتقال آنها را به دیگر کشورها از جمله افغانستان و یمن و لیبی دنبال می کند و این نزدیک شدن کاملا واضح و مشخص بود ؛این اقدام هم در راستای سیاست راهبردی تضعیف جهان اسلام، کشتار هرچه بیشتر مسلمانان، شکست افرادی که مدعی اسلام هستندو تسلط آمریکا بر کشورهای ضعیفی است که از این سیاست ها به وجود می آیند.

به گزارش خانه ملت؛ نیروهای تحت فرمان ژنرال "خلیفه حفتر" موسوم به دولت "طبرق" که از سوی رژیم‌های امارات، عربستان سعودی و مصر حمایت می‌شوند از  ۱۵ فروردین ماه عملیاتی را برای اشغال شهر "طرابلس"، پایتخت لیبی آغاز کردند.نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر در تلاش هستند تا دولت مرکزی لیبی را سرنگون کرده و طرابلس را به تصرف خود در آورند.

رسانه های آمریکایی اعلام کردند چند روز قبل از آغاز حمله "خلیفه حفتر" برای تصرف طرابلس پایتخت لیبی, عربستان سعودی وعده داد به تأمین مالی این عملیات کمک خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet