هدر اصلی
1388/07/13 09:30:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع:

تعرفه واردات فولاد باید افزایش یابد

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تعرفه واردات صنعت فولاد باید افزایش یابد اما متاسفانه تاکنون این تعرفه افزایش نیافته است.

"شهریار طاهرپور" عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت مشکلات صنعت فولاد در کشور را برشمرد و گفت: صنعت فولاد کشور به خاطر رکود اقتصادی جهان و واردات بی‌رویه محصولات فرآوری شده فولادی و نه شمش با مشکل مواجه می‌باشد.

عضو کمیسیون صنایع گفت: در حال حاضر ظرفیت‌هایی شمش کمتر از ظرفیت‌های صنایع پایین دستی این صنعت می‌باشد و به همین دلیل نیاز داریم که شمش وارد کشور شود اما در صنایع پایین‌دستی جا دارد که وارداتی همانند تیرآهن و ورق نداشته باشیم اما متاسفانه همچنان واردات وجود دارد و صنایع پایین ‌دستی، فولاد کشور را با مشکل مواجه کرده است.

نماینده تویسرکان با اشاره به تعرفه فولاد در کشور گفت: تعرفه واردات این محصولات باید افزایش یابد اما تاکنون متاسفانه افزایش نیافته است.

وی در خصوص ظرفیت سازی در صنعت فولاد گفت: از جهت ظرفیت‌سازی صنایع شمشان ظرفیت دارد و باید برای تولید شمش در کشور ظرفیت جدید ایجاد نماییم،اما در خصوص صنایع پایین دستی مثل ورق و تیرآهن ظرفیت‌سازی به اندازه کافی صورت گرفته و در نتیجه واردات این صنایع را باید با دقت بیشتری صورت گیرد.

وی با ابراز مخالفت با واردات شمشی درکشور تصریح کرد: واردات شمش فولاد به کشور نباید آزاد شود.

طاهرپور با بیان این که بخش دیگری که می‌تواند تحرکی در صنعت فولاد ایجاد کند بخش مسکن است افزود: در حال حاضر بخش مسکن در کشور رونق ندارد و طبیعتاً این رکود در بخش مسکن تاثیر نامطلوبی بر صنعت فولاد کشور دارد.

نماینده توسیرکان با بیان این مطلب که بهترین راهکار را دولت می‌تواند برای برون رفت از مشکلات صنعت فولاد کشور انجام دهد تصریح کرد: رونق بخشیدن به بخش مسکن از جمله مهمترین اقدام دولت می‌تواند باشد.

وی افزود:راهکار دیگر بحث تعرفه‌ها است که باید سعی شود که تعرفه‌های ورق فولاد و تیرآهن را اصلاح نمایند تا ما شاهد واردات بی‌رویه این محصولات به کشور نباشیم و راهکار دیگر این است که منابع نقدینگی برای کارخانجات را تامین نمایند.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet