آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محجوب به خانه ملت خبر داد

تدوین طرح بهسازی قراردادهای موقت کار

سرویس کمیسیون ها
**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب طرح بهسازی قراردادهای موقت کار و شرکت‌های پیمانکار نیروی انسانی به معنی اصالت دادن به سه جانبه گرایی در خصوص قانون کار است.
دوشنبه 13 مهر 1388 ساعت 15:54

علیرضا محجوب در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: طرح بهسازی قراردادهای موقت کار و شرکت‌های پیمانکار نیروی انسانی مبتنی بر ماده یازده قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با هدف اصالت دادن به سه‌جانبه گرایی، (دولت، کارگر و کارفرما) تدوین و تهیه شده است.

وی خاطر نشان کرد: براساس این طرح، ترتیبات قانونی در قانون کار لحاظ می‌شود تا کارهایی که طبیعت غیر مستمر دارند عنوان‌های شغلی معلوم و حداکثر مدت برای قراردادهای موقت در مشاغل غیر مستمر معین شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت به تصویب رسیدن طرح بهسازی قراردادهای موقت کار و شرکت‌های پیمانکار نیروی انسانی، گام‌های موثری برای کارگران جوان و تازه استخدام یا آنهایی که به رغم بیست سال سابقه کار، قرارداد آنها همچنان نامشخص است برداشته خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص پیش‌بینی وی از به تصویب رسیدن این طرح گفت: طرحی با چنین اهمیت، لازم است که کارگران و تشکل‌های آنها هر یک با نمایندگان شهر‌ها و حوزه‌های انتخابیه خود در مجلس شورای اسلامی صحبت کنند تا این طرح به تصویب برسد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مهمترین دغدغه جامعه فعلی در کشور را کار و به تبع آن قراردادهای کار در استخدام افراد ذکر کرد و افزود: اهمیت قراردادهای کار افراد به اندازه‌ای است که دامنه آن حتی به خواستگاری، ازدواج و ... هم کشیده شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد: طرح بهسازی قراردادهای موقت کار و شرکت‌های پیمانکار نیروی انسانی باید با حمایت نمایندگان مجلس به تصویب برسد تا به این نحو مشکلات کاری کارگران به نحو موثری کاهش یابد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار