روز مجلس
1388/07/14 14:17:00
سرویس صحن
در تذکر آیین نامه ای مطرح شد

انتقاد نماینده دهلران از عدم مطرح شدن سوال هایش از وزرا

**نماینده مردم دهلران در تذکر آیین نامه ای از مطرح نشدن سوال هایش از وزرای دولت انتقاد کرد.

علی عزتی با استناد به ماده 93 آیین نامه‌داخلی مجلس نسبت به عدم طرح سئوال خود از برخی وزراء انتقاد کرد و گفت: اینجانب در طی یک سال گذشته از وزیر محترم کشور سئوال داشتم که با جابجایی سه وزیر تاکنون نتیجه‌ایی از سئوالم نگرفتم و هنوز این سئوال در کمیسیون نیز مطرح نشده و همچنان بلاتکلیف است.

وی افزود: همچنین در شهریور سال گذشته نیز از وزیر بهداشت و درمان نیز سئوال داشتیم که آنقدر زمان برد که مشکل حل شد و اما تاکنون نیز سئوال مطرح نشد و اخیراً انصراف دادم.

نماینده دهلران نیز در ادامه با اشاره به سئوال دیگری که از وزیر علوم داشت، تصریح کرد: این سئوال هم در کمیسیون مطرح نشده است به نظرم عدم پی‌گیری سئوال نمایندگان با وظیفه نظارتی مجلس مغایرت دارد و انتظار داریم که هیات رییسه عنایت بیشتری به آیین‌نامه‌داخلی مجلس داشته باشد.

رییس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده ایلام گفت: از جمله سئوال‌هایی که در زمانی که کابینه عوض شده، اگر مربوط به رفتار وزیر باشد دیگر وزیر عوض شده و دیگر وجهی ندارد اما اگر در مورد کارکرد وزارتخانه باشد می‌توانیم در زمان وزیر جدید هم مطرح  شود و این مسئله در هیات رییسه هم مطرح شد و در دستور می‌آید.

وی افزود: برخی از سئوالات هم که جنبه منطقه‌ایی دارد، ما به دلیل این که این مساله را حل کنیم به آقای ساعدی(عضو هیات رییسه) گفته‌ایم که از سوی هیات رییسه آن موضوعات را با حضور نماینده و وزیر پی‌گیری نماید و تامل شود و اگر حل نشد در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet