شهادت امام سجاد (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عباسپور:

تفکیک‌رئیس فراکسیون ازرئیس مجلس منطق‌متقنی ندارد

سرویس فراکسیون ها
**علی عباسپور، انتخاب مجدد لاریجانی به عنوان رئیس فراکسیون اصولگرایان را خوب و میمون توصیف کرد و گفت: در صورت عدم انتخاب لاریجانی احتمال انشقاق در فراکسیون اصولگرایان وجود داشت.
چهارشنبه 15 مهر 1388 ساعت 14:51

"علی عباسپور تهرانی فرد" نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در ارزیابی از نتایج انتخابات هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار داشت: تفکیک رئیس فراکسیون از رئیس مجلس، منطق متقنی ندارد و در بسیاری از کشورها، حزبی که در مجلس حاکم است، رئیس پارلمان را هم انتخاب می‌کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات خاطرنشان کرد: در کشورهایی که احزاب در مجلس حاکم هستند، رئیس حزب، ریاست مجلس را نیز بر عهده دارد و این یک هماهنگی بین اکثریت بدنه مجلس و هیات رئیسه مجلس ایجاد می‌کند که موجب ارتقا و تسهیل روال امور اجرایی در مجلس می‌شود.

عباسپور، انتخاب مجدد لاریجانی به عنوان رئیس فراکسیون اصولگرایان را حرکت میمون و خوب توصیف کرد و افزود: فراکسیون‌ها در حقیقت یک ارگان تعریف شده درمجلس نیستند بلکه به عنوان یک ارگان هماهنگ کننده فعالیت می‌کنند.

نماینده تهران تصریح کرد: در صورت عدم انتخاب لاریجانی به عنوان رئیس فراکسیون، امکان داشت چالش‌ها بیشتر شود و فراکسیون به سمت انشقاق پیش برود.

عباسپور انتقادات به عملکرد هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان را وارد ندانست و گفت: انتقادات به خود بدنه فراکسیون برمی‌گردد و هیات رئیسه نمی‌تواند بین نمایندگانی که عضو فراکسیون اکثریت هستند نقش چندانی بازی کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000