هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
باهنردر پاسخ به تذکرنماینده آستانه اشرفیه:

رئیس‌جمهور زودتر سه وزیر باقیمانده را معرفی کنند

سرویس صحن
**"محمدرضاباهنر" در پاسخ به تذکر صادق گفت: منتظر هستیم رئیس جمهور هر چه زودتر وزرای مورد نظر خود را معرفی کنند.
چهارشنبه 15 مهر 1388 ساعت 15:53

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مهدی صادق نماینده آستانه اشرفیه در تذکر آیین‌ نامه‌ای با استناد به مواد 192 و اصل 84 قانون اساسی با اشاره به وضعیت آموزش و پرورش گفت: علی رغم اینکه رئیس جمهور 3 ماه فرصت دارند که وزرا باقی مانده را برای کسب رای اعتماد به مجلس معرفی کند اما با توجه به وضعیت آموزش و پرورش باید وضعیت آن روشن شود.

وی افزود: آموزش و پرورش دستگاه حساسی است و کوچکترین غفلت خسارات جبران ناپذیری را بوجود می‌آورد. دستگاهی که با 14 میلیون دانش آموز و 1 میلیون فرهنگی اخیرا از عدم حضور وزیر استفاده نامطلوب شده و افرادی بدون گزینش و ضوابط توسط شرکت‌های خدماتی آموزشی برای تدریس به کلاس‌ها رفتند.

صادق خاطر نشان کرد:نحوه گزینش‌ها کاملا انتخابی و بعضا فامیلی و رفاقتی و ارتباطی بوده و باعث اعتراضات شدید شده است. لذا استدعا داریم دستور رسیدگی سریع صادر فرمایید.

وی افزود: مدتی است که در حمایت از تولیدات داخلی بخصوص بخش کشاورزی نمایندگان تذکراتی دادند که یکی از آن در مورد برنج بود که از صدا و سیما خواسته بودند تبلیغات در این سازمان صورت نگیرد اما در تاریخ 8/7/88 در شبکه یک تبلیغات منفی در مورد برنج ایرانی پخش کردند و جملاتی از این قبیل «قیمت برنج ایرانی بالاست، کیفیت پایینی دارد و در بازار نایاب است، برنج خارجی آلوده نیست و غیره» در این تبلیغات گفته شد.

صادق تصریح کرد: این امر شروع یکنوع تخریب در مورد برنج‌های داخلی است و زحمات نمایندگان و هیات رئیسه مجلس و تمام کشاورزان ایرانی را زیر سوال می‌برد.

وی گفت: در حالی که بحث آلوده بودن برنج‌های خارجی تقریبا در دستور کار مجلس قرار گرفته است، اثبات نیز شده است لذا از هیات رئیسه می‌خواهم جلوی این موارد گرفته شود و این نوع تبلیغات منفی و سوء علیه محصولات داخلی صورت نگیرد.

نماینده آستانه اشرفیه در تذکر دیگری گفت: در تاریخ 8/7/88 ساعت 2 بامداد تیم کاراته بزرگسالان ایران که قهرمانی آسیا را بدست آورده بودند به خوبی مورد استقبال قرار نگرفتند.

وی ادامه داد: این قهرمانان باید مورد دلگرمی قرار گیرند و اینگونه بی‌تفاوتی‌ها در مورد این افراد قابل پذیرش نیست.

محمدرضا باهنر که اداره جلسه علنی امروز را برعهده داشت در پاسخ به وی گفت: منتظر هستیم رئیس جمهور هر چه زودتر وزرای مورد نظر خود را به مجلس معرفی کنند. اگر چه 3 ماه فرصت دارند با سرپرست وزارتخانه‌ها را اداره کنند اما این باعث نشود که رئیس جمهور از همه وقت استفاده کنند.

وی افزود: انشاالله هر چه زودتر وزرای مورد نظر به مجلس معرفی شوند و ما نیز آمادگی داریم که بررسی صلاحیت آنها را در دستور کار هفتگی قرار دهیم و به وظیفه خود عمل کنیم.

باهنر در پاسخ به تذکرات دیگر وی گفت: صدا و سیما باید در تبلیغ محصولات داخلی دقت کند و رعایت کند. قرار نباشد تولید داخلی تحت تاثیر تبلیغات منفی رسانه ملی قرار گیرد.

وی در مورد آلوده بودن یا نبودن برنج خارجی اظهار داشت: در این باره مقامات رسمی و ذی صلاح کشور از جمله وزارت بهداشت و موسسه استاندارد باید اعلام نظر کنند.

باهنر گفت: از دولت درخواست می‌کنیم هماهنگی بین بخش‌های مختلف بوجود آید تا حرف‌های متفاوت در این زمینه نزنند. مردم به نظرات کارشناسی دولت و مسئولین اجرایی اعتماد دارند.

وی در مورد استقبال از قهرمانان نیز گفت: از مسئولین مربوطه درخواست می‌کنیم از این ورزشکاران به صورت واقعی حمایت و مساعدت شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000