انتخابات ریاست جمهوری
1386/08/20 15:34:00
سرویس اقتصادی

نادران: به منظور تامین نظر شورای نگهبان ایرادات وارده بر لایحه اجرایی اصل 44 را مرتفع خواهیم کرد

رئیس کمیسیون ویژه اصل ۴۴ گفت: مجلس تلاش می کند در مرحله رفت و برگشت لایحه اصل ۴۴ بین مجلس و شورای نگهبان، اختلافات را حل کند تا حتی الامکان این لایحه به مجمع ارسال نشود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، الیاس نادران در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص ایرادات شورای نگهبان نسبت به لایحه اصل 44 اظهار داشت: به منظور تامین نظر شورای نگهبان ایرادات وارده بر لایحه اجرایی اصل 44 را مرتفع خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه یکی از ایرادات شورای نگهبان تکرار عنوان سازمان مدیریت و برنامه ریزی است، تصریح کرد: این جزو ایرادات قانون اساسی است و نه شرع و مجلس در این حوزه الزامی به رعایت تذکرات ندارد.

رئیس کمیسیون ویژه اصل 44 در خصوص احتمال ارجاع لایحه اصل 44 به مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجلس تلاش می کند در مرحله رفت یا برگشت لایحه بین مجلس و شورای نگهبان اختلافات را حل کند تا حتی الامکان به مجمع ارسال نشود.

نادران در پاسخ به سوالی مبنی بر اختلاف نظر میان مجلس و دولت پیرامون بودجه سال 87 و کاهش بعد نظارتی مجلس تصریح کرد: از اصلاحاتی که در جهت ساده سازی، شفاف سازی و وظیفه و اختیارات قوا مطابق قانون اساسی باشد که لازمه آن عدم آسیب پذیری حیطه نظارتی مجلس است و همچنین نمایندگان را در طول سال وادار به چانه زنی با استانداران نکند حمایت خواهیم کرد.

نماینده تهران در پاسخ به این سوال که آیا در صورت عدم رعایت نظارات مجلس از سوی دولت، مجلس لایحه بودجه را بازگشت خواهد داد، خاطرنشان کرد: مجلس لایحه بودجه را بازنمی گرداند و به اصلاح آن خواهد پرداخت زیرا مجلس اختیار اصلاح آن را دارد.

نادران در خصوص موضوع چانه زنی نمایندگان با استانداران در باره بودجه گفت: استانداران باید در چارچوب قانون اساسی عمل کنند و این طور نسبت که به هر شکلی که بخواهند بودجه را هزینه کنند. اگر استانداران اختیاری دارند در چارچوب قوانین است و اختیارات فراتر از قانون نخواهد بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا منظور از اصلاح بودجه همان تنظیم بودجه به غیر از لایحه است، تصریح کرد: منظور آن است که دولت لایحه ای را به عنوان سند پشتیبان به مجلس ارائه می کند و ما آن را به عنوان سند پشتیبانی مصوب خواهیم کرد. امیدواریم دولت سند پشتیبانی را همزمان با لایحه بودجه 87 به مجلس ارائه کند.

نادران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مجلس نسبت به نامه رئیس جمهور درباره رعایت عنوان سازمان مدیریت در لایحه اصل 44 اقدامی انجام نداده است، گفت: ما الزامی به این کار نداریم زیرا در لایحه پیشنهادی از سوی دولت نیز عنوان سازمان مدیریت و برنامه ریزی وجود داشت.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet