هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در سفر لاریجانی به ژنو صورت می گیرد

تلاش برای تصویب ماده اضطراری در مورد فلسطین

سرویس صحن
**رییس مجلس شورای اسلامی 26 مهرماه در راس یک هیات پارلمانی به منظور شرکت در نشست اتحادیه بین‌المجالس جهانی عازم ژنو می‌شود.
شنبه 18 مهر 1388 ساعت 16:25

حشمت الله فلاحت پیشه با اعلام این خبر به خبرنگار خانه ملت، گفت: اجلاس بین‌المجالس جهانی سالانه دو نشست برگزار می‌کند که اجلاس بهاره آن در کشورهای عضو و اجلاس پاییزه به صورت ثابت در شهر ژنو سوئیس برگزار می‌شود و هیات‌های پارلمانی از سراسر دنیا در این اجلاس حضور می‌یابند.

وی با بیان اینکه رییس مجلس شورای اسلامی در این اجلاس سخنرانی می‌کند، یادآور شد: هیات ایرانی در این اجلاس به دنبال تصویب ماده اضطراری در مورد فلسطین است.

فلاحت پیشه گفت: ماده اضطراری ماده‌ای است که از قبل در دستور کار اجلاس قرار نمی‌گیرد بلکه کشورها پیش ماده‌ای را آماده می‌کنند و باتوجه به آخرین تحولات جهانی اعضای شرکت کننده در اجلاس به یکی از پیشنهادات رای می‌دهند.

نماینده اسلام آباد غرب تصریح کرد: همچنین در کمیته‌های این اجلاس، مباحثی از جمله صلح بین‌المللی، حقوق بشر، حقوق زنان، مسائل زیست محیطی، ‌انرژی و بحران اقتصادی جهانی مطرح خواهد شد.

رییس شورای بین‌المجالس ایران ،‌یادآور شد: در حاشیه اجلاس نیز، لاریجانی دیدارهایی را با روسای مجالس حاضر در نشست خواهند داشت.

وی گفت: چون بسته‌ پیشنهادی ارائه شده از سوی ما در مذاکرات ژنو، مبین حضور فعال جمهوری اسلامی ایران در عرصه سیاست خارجی است و وجهه لاریجانی در بحث سیاست خارجی قوی است، به احتمال زیاد یکی از مباحث مطرح شده در این دیدارها، بسته پیشنهادی خواهد بود.

فلاحت پیشه اظهار داشت: کاظم جلالی، مرتضی آقاتهرانی، علیرضا سلیمی، علیرضا دهقانی و سید ناصر موسوی، رییس مجلس را در این سفر همراهی می‌کنند

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار