روز مجلس
1388/07/19 11:09:00
سرویس صحن
نقوی موافق کلیات لایحه:

هدفمند کردن یارانه‌ها حرکتی مهم برای تحول اقتصاد کشور است

**نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در موافقت با لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: این لایحه یک حرکت مهم برای تحول در نظام اقتصادی کشور است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدحسین نقوی حسینی" اظهار داشت: ما در آستانه یک تصمیم‌گیری مهم که آثار اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی فراوانی برای کشور به همراه دارد قرار داریم.

وی افزود: در مورد این موضوع مهم نمی‌توان با احساسات و نطق انتخاباتی تصمیم‌گیری کرد.

نقوی تاکید کرد: اینجا بحث انتخابات مطرح نیست و نمی‌خواهیم از مردم رای بگیریم. ما همه طرفدار فقرا، کارگران، کشاورزان و مستضعفان هستیم.

نماینده ورامین افزود: دو دهه است که در تمام محافل علمی، آکادمیک کشور پیرامون مشکلات اقتصادی صحبت شده و کلیه اقتصادانان کشور و اقتصاددانان بین المللی اعتقاد به اصلاح نظام اقتصادی دارند.

وی گفت: من سوال می‌کنم آیا شما می‌توانید حتی یک اقتصاددان که مخالف هدفمند کردن یارانه‌ها باشد پیدا کنید؟

نقوی تصریح کرد: استدلال‌های موافقان و مخالفان طی دو دهه با آمار و ارقام و بررسی و مقایسه با کشورهای مختلف جمع بندی شده و نهایتا به این نتیجه رسیدیم که هدفمند کردن یارانه‌ها یکی از ضروری ترین اقدامات تحول اقتصادی است.

نماینده ورامین با بیان اینکه این تصمیم‌گیری نیازمند توجه به چند نکته است، یادآور شد: اول اینکه هوشمندی، دقت و ظرفیت سنجی بسیار لازم دارد و ما از کمیسیون اقتصادی مجلس تشکر می‌کنیم که در بررسی‌های خود این هوشمندی را نشان داده است.

وی افزود: نکته دوم اینکه بررسی این طرح نیازمند اجماع است و مجلس و دولت باید مصمم باشند تا انشاالله این لایحه تصویب و اجرا و عملیاتی شود.

نقوی گفت: اجرای این لایحه عزم راسخ دولت را می‌خواهد و من همین جا دولت و دولتمردان را پرهیزی دهم که خدای ناکرده از این مصوبه بخواهند برداشت سیاست کنند که البته دنبال این هدف نیستند ولی اخطار می‌کنم.

وی افزود: این یک حرکت اقتصادی برای تحول در نظام اقتصادی کشور است و باید عزم دولت برای اجرای آن راسخ باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet