ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/07/20 13:14:00
سرویس صحن
امیدوار رضایی تذکر داد

تاخیر 4 ساله دولت در ارائه لایحه حفظ و ارتقای سلامت جامعه

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر "امیدوار رضایی" تاکید کرد: هیات رئیسه به طور جدی تاخیر دولت در ارائه لایحه حفظ و ارتقاء سلامت را پیگیری می‌کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده مسجدسلیمان، لالی و هفتگل و اندیکا در جلسه علنی روز دوشنبه با استناد به ماده 33 آیین نامه داخلی مجلس و اصل 3 قانون اساسی اظهار داشت: براساس قانون برنامه چهارم دولت موظف شده بود ظرف مدت 6 ماه پس از تصویب این قانون، لایحه حفظ و ارتقای سلامت آحاد جامعه و کاهش مخاطرات تهدیدکننده سلامتی را به مجلس ارائه کند اما الان با گذشت 4، 5 سال از این موعد قانونی، هنوز این لایحه تقدیم مجلس نشده است.

وی در بخش دیگری از تذکر خود، خاطرنشان کرد: قانون واگذاری منازل و زمین‌های بلااستفاده در شهر مسجد سلیمان از جمله اولین قوانینی بود که در مجلس هفتم به تصویب رسید تا فردی که در معرض نشت گازهای سمی بودند خانه امنی داشته باشد.

رضایی یادآور شد: براساس این مصوبه وزرای مسکن و کشور موظف شده بودند این کار را به سامان برسانند ولی متاسفانه تاکنون حتی یک خانه به این مردمی که در معرض خطر مرگ قرار دارند تحویل داده نشده است.

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" با وارد دانستن این تذکر گفت: انشاالله دستگاه‌های اجرایی به این مساله توجه می‌کنند.

وی افزود: با توجه به اصلاح قانون آیین نامه و شکل‌گیری معاونت حقوقی و معاونت نظارت مجلس، امیدواریم حوزه نظارت که یک کار مهم و کلیدی مجلس است به خوبی انجام شود.

ابوترابی فرد تصریح کرد: هیات رئیسه تذکرات شما را به طور جدی پیگیری خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet