انتخابات ریاست جمهوری
1386/08/21 17:30:00
سرویس سیاسی

حداد عادل: کسی که کارآفرینی می نماید با فساد مبارزه می کند

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کسانی که کارآفرینی می کنند فقط از نظر اقتصادی به کشور کمک نمی کنند بلکه از لحاظ فرهنگی نیز کمک می نمایند و با فساد هم مبارزه می کنند چرا که فردی که بیکار است شاید به برخی مفاسد دچار شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، "غلامعلی حدادعادل" رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح خط تولید "اسپان باند" شرکت بافتینه در جمع مدیران و کارکنان این شرکت گفت: باید قدردان کسانی باشیم که کار می کنند و با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می کنند و زمینه ایجاد کار تولید می کنند و کشور را از نیاز به بیگانه عاری می کنند.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش های تولیدی یکی از راه های جلوگیری از فساد است، افزود: اگر تولید بسیاری از محصولات در داخل نبود بایستی از خارج وارد می کردیم و این وابستگی ایجاد می کرد.

"حداد عادل" تصریح کرد: بسیاری ترجیح می دهند سرمایه خود را در کارهای کاذب به کار ببرند ولی عده ای گرفتاری ها را به جان می خرند برای همراهی با نظام، انقلاب و دولت تا کار جدید پدید بیاورند و ما این همت شما را درک می کنیم و به عنوان خدمتگزار شما در مجلس از همچون شمایی که عاشقانه در راه خدمت به کشور تلاش می کنید تشکر می کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کسانی که کارآفرینی می کنند فقط از نظر اقتصادی به کشور کمک نمی کنند بلکه از لحاظ فرهنگی نیز کمک می نمایند چرا که کسی که کارآفرینی می نماید با فساد هم مبارزه می کند چرا که فردی که بیکار است شاید به برخی مفاسد دچار شود، پس وقتی کسی سرمایه گذاری درست می کند از فساد در جامعه جلوگیری می کند.

وی با اشاره به نگاه سودمند دولت و مجلس به فعالیت های بخش خصوصی گفت: تفسیری که از اصل 44 بعمل آمد و به خدمت مقام معظم رهبری ارائه گردید و به عنوان سیاست های کلی به سه قوه ابلاغ شد، گشاینده افق های بازی برای نظام است.

رییس مجلس تاکید کرد: نگاه دولت و مجلس به بخش خصوصی نگاهی مثبت و حمایتی است و دولت باید فضا را برای رشد مهیا کند.

حداد عادل همچنین با اشاره به تلاش مجلس در تصویب سیاست های اجرایی اصل 44 گفت: هم اکنون این لایحه از شورای نگهبان به مجلس عودت داده شده است پس ما تلاش می کنیم اشکالات آن را برطرف و به دولت ابلاغ کنیم تا کشور برای شکوفایی آماده شود.

وی درادامه گفت: در حال حاضر جوانه های امید در کشور مشاهده می شود و ما پس از انقلاب تصوری نداشتیم که شهرهای کوچک، شهرک صنعتی داشته باشند اما در حال حاضر بسیاری از شهرها دارای چندین شهرک صنعتی هستند و این نشانه آن است که انقلاب با وجود همه فشارها زمینه را برای رشد کشور مهیا کرده است و دولت فعلی با افزایش سرعت در خدمات، شور و شوق مسئولان را برای توسعه فراهم نموده که همین امر موجب عصبانیت آمریکایی ها گردیده است.

"حدادعادل" گفت: مطمئنا وقتی ملتی اراده کند و به پاخیزد برای حفظ استقلال خود هیچ قدرتی در دنیا نمی تواند مانع تحقق آن شود و امروز در کشور ما ملت به چنین وضعی رسیده و ملت و دولت با هم عشق به خدمت دارند.

وی با اشاره به افزایش 5 شهرک صنعتی قبل از انقلاب به 565 شهرک پس از انقلاب و با بیان اینکه برنامه افزایش آنها تا 757 شهرک نیز پیش بینی شده است، گفت: این یک اشارت است که عشق و علاقه به ایجاد صنعت در جوانان وجود دارد.

وی افزود: امروز تنها شاهد افتتاح قسمت های تولیدی این شرکت نیستیم و مجتمع های بافتان و پتروصنعت ملایر نیز آغاز خواهد شد.

"حدادعادل" هدف از اینگونه سفرها را آگاهی از مشکلات خواند و گفت: من از نمایندگان ملایر خواهش می کنم افزایش قیمت یورو را بررسی کنند تا ببینیم به چه کیفیتی می توان به این موضوع رسیدگی کرد و اگر نیاز تصویب قانون در مجلس باشد ما آماده ایم تا به صاحبان صنایع کمک کنیم.

در پایان این مراسم لوح تقدیری توسط رئیس مجلس به مدیرعامل این شرکت اهدا گردید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet