ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/07/20 15:34:00
سرویس اقتصادی
ابراز تعجب رئیس کمیسیون کشاورزی از نظر موسسه استاندارد

انتقاد رجایی از اعلام سالم بودن برنج های وارداتی

**رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: من از خبر رئیس موسسه استاندارد و معاون بهداشت و درمان در مورد برنج‌های هندی تعجب می‌کنم.

عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، از اعلام خبر موسسه استاندارد مبنی بر سالم بودن برنج‌های هندی انتقاد کرد و گفت: من از خبری که توسط رسانه‌ها از قول رئیس موسسه استاندارد و معاون بهداشت و درمان اعلام شد تعجب می‌کنم زیرا در کمیسیون کشاورزی با مجموعه دستگاه‌های مربوطه کارگروهی را تعریف کرده و مقرر شد این کارگروه نتایج را قبل از هر گونه اقدامی با مشخصاتی که ما معتقد به آن هستیم در کمیسیون کشاورزی ارائه و اعلام نظر نمایند و پس از بررسی، یک نظر نهایی مبنی بر اینکه این برنج‌ها یا آلودگی دارند یا خیر اعلام شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی افزود: احساس می‌شود این گزارش در میانه راه اعلام شده است من نمی‌خواهم بگویم که دولت اختیار ندارد که اینکار را بکند، دولت هم اختیار انجام چنین کاری را دارد اما نتایج قرار بود که در مجلس بررسی نهایی شود و صد نمونه برنج کشوری به همراه نمونه‌های گمرکی بررسی شود.

وی گفت: در حال حاضر این اعلامی که صورت گرفته که مثلا 67 نمونه را بررسی و اعلام نظر کرده‌اند از نگاه ما کامل نیست و در واقع این اقدام مصوبه کمیسیون کشاورزی مجلس نیست.

رجایی تصریح کرد: درخواست کرده‌ایم که موسسه استاندارد مجموعه شیت‌های آزمایشگاهی و صورتجلسات را بیاورند. اگر بحث‌ها و مدارک قبلی و مباحثاتی که در کمیسیون مطرح شده است با هم همخوانی داشته باشند ما نیز قانع خواهیم شد در غیر این صورت مجبور هستیم که مساله را پیگیری نماییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet