هدر اصلی
1386/08/22 08:50:00
سرویس بین الملل

موریس معتمد: تبلیغات منفی رسانه ها ی غربی، موجب ترسیم چهره غیر واقعی از وضعیت اقلیتهای دینی در ایران شده است

نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که بسیاری از مشکلات و مسائل جوامع اقلیتهای دینی در کشور حل شده است، اظهار داشت: تبلیغات منفی رسانه ها در غرب موجب ترسیم چهره غیر واقعی از وضعیت جوامع اقلیتهای دینی در ایران شده است .

به گزارش خانه ملت،مایگ گیپس رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عوام انگلیس و هیأ ت همراه بعداز ظهر روز دوشنبه با  موریس معتمد - نماینده جامعه یهودیان، کوروش نیک نام - نماینده زرتشتیان و روبرت بگلریان نماینده ارامنه جنوب کشور در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

موریس معتمد نماینده کلیمیان کشورمان در مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت این گونه دیدارها و گفتگوها میان نمایندگان مجالس دو کشور ابراز اطمینان کرد:  این گفتگوها و مذاکرات نقش موثری در تقویت و گسترش مناسبات فی مابین خواهد داشت.

وی با اشاره به تاریخ دو هزار و هفتصد ساله حضور یهودیان در ایران و روابط برادرانه آنها با اکثریت ملت ایران گفت: جامعه یهودیان ایران از آزادی کامل برای برگزاری مراسم و آداب مذهبی خود برخوردارند و دولت در این زمینه از آنها حمایت کند.

 وی تصریح کرد مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانین بسیاری گام های موثری برای حل پاره ای مشکلات اقلیتهای دینی برداشته است.

 همچنین آقای کوروش نیک نام نماینده زرتشتیان کشور در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با انتقاد از حراج آثار میراث ملی و فرهنگی کشورمان در انگلیس، خواستار جلوگیری دولت انگلیس از جراج آن ها شد.

وی همچنین با بیان حمایت های دولت انگلیس از گروهکهای تروریستی مانند منافقین آن را برخلاف ادعاهای این کشور مبنی بر مبارزه با گروههای تروریستی دانست.

نماینده زرتشتیان کشور در مجلس شورای اسلامی همچنین بر آزادی کامل اقلیتهای دینی در عرصه های مختلف اجتماعی - سیاسی تاکید کرده و گفت نمایندگان اقلیتهای دینی در مجلس شورای اسلامی از حقوق و وظایف کاملاً یکسان با سایر نمایندگان برخوددارند.

آقای روبرت بگلریان نماینده ارامنه جنوب نیز در این دیدار با بیان این که مسیحیان و ارامنه ایرانی از آزادی کامل در زمینه های اجتماعی، مذهبی و سیاسی برخوردارند تصریح کرد: ارامنه ایران از امکانات بسیار مطلوبی در همه زمینه ها برخوردارند.

بر اساس این گزارش اعضای هیأت پارلمانی انگلیس سوالات متعددی در خصوص شرایط زندگی اقلیتهای دینی و وضعیت آنها در کشورمان مطرح کردند.

مایک گیپس رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عوام انگلیس در این دیدار گروهک MKO را یک گروه تروریستی دانست که باید از فعالیت های آنها در خاک این کشور جلوگیری شود.

 لازم به یادآوری است که مایک گیپس در راس یک هیأت بلندپایه صبح روز 21/8/86 برای دیداری چهار روزه از کشورمان وارد تهران شد.

 وی طی اقامت خود با چند تن از مقامات سیاسی- پارلمانی کشورمان دیدار و گفتگو خواهد کرد. مسائل منطقه، مناسبات فی ما بین بویژه روابط پارلمانی و سایر موضوعات مورد علاقه مهمترین محورهای گفتگوی این مقام بلندپایه پارلمانی انگلیس با مقامات کشورمان خواهد بود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet