روز مجلس
1388/07/25 20:09:00
سرویس فرهنگی
آرین منش تاکید کرد

مجلس باید از رسانه های داخلی حمایت کند

**عضو کمیسیون فرهنگی گفت: مجلس باید از توسعه صدا وسیما حمایت کند تا آنها بتوانند به وظایف خود در مقابل رسانه های خارجی عمل کنند.

 

جواد آرین منش نایب رییس کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص مقابله با ماهواره گفت: رسانه‌های دنیا عموماً در اختیار شبکه‌های صهیونیستی بین‌المللی هستند که از رسانه‌ها به عنوان جاده صاف کن حضور استعماری خود در کشورهای جهان سوم استفاده می‌کنند.

وی افزود: این رسانه‌های استکباری و امپریالیسم خبری به یک شاهراه‌های بزرگ اطلاع رسانی تبدیل شده‌اند که یک سویه در کشورهای جهان سوم و مسلمانان بمباران خبری می‌کنند به نحوی که اهداف آنها را تامین کند.

آرین منش با بیان این که آنها به دنبال حاکمیت بر جهان هستند ادامه داد: از طرف دیگر نیز توان امکانات رسانه‌ای کشورهای اسلامی و جهان سوم در حدی نیست که بتوانند این شاهراه‌ها را دوطرفه کنند. یعنی بتوانند مواضع و دیدگاه‌های خود را منتقل کنند، البته بسیاری از سران این کشورها هم وابسته هستند.

وی گفت: بنابراین طبیعی است که ما باید در جهت گسترش شبکه‌های اطلاع رسانی بین‌المللی تلاش کنیم مانند اقداماتی که در این زمینه طی سال‌های اخیر انجام دادیم.

نماینده مشهد تصریح کرد: اگر ما بتوانیم پیام انقلاب اسلامی را به دنیا برسانیم به دلیل اینکه این پیام با فطرت انسان‌ها نزدیک‌تر است خریداران و طالبان زیادی در دنیا دارد که به دنبال حقیقت و درک واقعیات هستند.

آرین‌منش خاطر نشان کرد: اگر می‌بینید رییس جمهور‌مان در صحنه‌های بین‌المللی مانند مجمع عمومی سازمان ملل و نظایر آن رغبت نشان می‌دهد که حضور پیدا کند و مصاحبه‌های فراوانی انجام می‌دهد به این دلیل است که از این طریق می‌خواهد تبلیغات سوء دشمنان انقلاب اسلامی را خنثی کند.

وی افزود: حضور فعالانه در عرصه‌های بین‌المللی، توسعه رسانه‌های بین‌المللی تنها راه مقابله با تبلیغات منفی است.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: البته معتقدیم وزارت امور خارجه نیز بایستی قدری در کنار سازمان‌هایی مانند فرهنگ و ارتباطات، مجامع اسلامی و ... حضور فعالانه‌تری را داشته باشد تا بتوانیم مقابل این تبلیغات بایستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet