خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/07/26 13:40:00
سرویس صحن

محمدی از عدم بررسی سوالاتش از وزیر کشور و فرهنگ انتقاد کرد

**اقبال محمدی از عدم بررسی سئوالاتش از وزرا کشور، فرهنگ و ارتباطات در کمیسیون‌های مربوطه انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، اقبال محمدی نماینده مردم مریوان و سروآباد در تذکر آیین‌نامه‌ای با استناد به مواد 193 تا 195 و اصل 88 قانون اساسی گفت: دو ماه پیش سئوالی از وزیر کشور در کمیسیون شوراها و امور داخلی مطرح کردم. اما تاکنون این سئوال باتوجه به این که در دستور کار کمیسیون نیز قرار گرفته بود، مورد بررسی قرار نگرفت.

وی افزود: دو سئوال دیگر نیز از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و یک سئوال از وزیر ارتباطات مطرح کردم اما باتوجه به گذشت مدت زمان طولانی این سئوالات به فراموشی سپرده شده است.

محمدی در تذکر دیگری با استناد به مواد 159 تا 164 آیین‌نامه داخلی مجلس، تصریح کرد: دو طرح پیشنهادی با امضای 40 تن از نمایندگان تحت عنوان تامین اعتبار هزار میلیارد تومان برای مهار آب‌های سطحی و پروژه‌های نیمه تمامی که بیست درصد از کار آن باقیمانده تا به بهره‌برداری برسد و دیگری عقد قرار داد مستقیم واحدهای عمومی دستگاه‌های اجرایی و حذف شرکت‌های خدماتی و واسطه‌ها مطرح کردم.

وی افزود: این طرح‌ها در تاریخ 15/6/88 به هیات رییسه تقدیم شد اما تا به حال در صحن علنی مطرح نشده است.

نماینده مریوان از هیات رییسه خواست آنها را با قید یک فوریت در دستور کار هفتگی مجلس قرار دهد.

محمد حسن ابوترابی‌فرد که اداره جلسه علنی امروز یکشنبه را برعهده داشت، در پاسخ به وی گفت: باتوجه به این که برخی از وزرا تغییر کرده‌اند لذا کمیسیون‌ها این سئوالات را مورد رسیدگی قرار می‌دهند تا در صورتی که تغییر وزرا در طرح سئوالات تاثیری نداشته باشد آن را در دستور کار خود قرار دهند.

وی در مورد تذکر دوم محمدی نیز اظهار داشت: هیات رییسه طرح‌های پیشنهادی شما را مورد پی‌گیری قرار می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet